PetaKo

Nemáte vyzkoušený ostropetřicový olej ? Na co všechno je vhodný ?

Nejlepší odpověď
annas

Neptala jste se už jednou? Jde o ostropestřecový olej.

Napsala jsem, že jsem tento olej nesnášela, zvyšoval mně krevní tlak. u každého to může být jinak,

Více informací

"Ostropestřecový olej obsahuje kyselinu linolovou, známou také jako omega 6 a přírodní vitamín E. Příznivě ovlivňuje jaterní metabolismus. Ostropestřecový olej je vhodný k použití ve studené kuchyni.

Ostropestřec mariánský – olej se užívá v čtrnácti až dvacetidenní kúře, během které je ideální dávkovat jednu až dvě lžičky oleje denně, a to ráno nalačno nebo večer před spaním. Ostropestřec mariánský olej je vhodný pro vnitřní i vnější použití. Výborně se doplňuje také s dalšími přírodními produkty např. s Mladým ječmenem, který je mimo jiné bohatý na vitamíny, minerály a nejrůznější enzymy.

Olej z ostropestřce mariánského může pozitivně působit v celé řadě oblastí. Především posiluje játra a může bránit propuknutí jaterních nemocí. Zároveň může působit preventivně jako ochrana játrům. Dále se ostropestřec olej užívá při potížích se žlučníkem a při celkové detoxikaci organismu. Samotný olej může také působit na akné, lupénku nebo na popáleniny.

Ostropestřecový olej je výborným antioxidantem, který může chránit buňky před volnými radikály. Má protizánětlivé a epitelizující (hojící) účinky. Může posilovat imunitu, pomáhat při různých druzích alergií jako například senné rýmě nebo kopřivce, při astmatických záchvatech nebo nevolnosti při cestování.
Zevně je možné použít olej z ostropestřce na křečové žíly a hemeroidy a je vhodný při masážích. Často se užívá mimo jiné také v kosmetice."

https://www.bio-detox.cz/zdrave-potraviny/extra-panensky-olej-z-ostropestrce-marianskeho-500-ml/

Další odpovědi
majki636

Je dobrý do salátů, k mléčným výrobkům nebo pak se taky dá užívat a snížení cholesterolu.

paul1

Vyrábí a dodává i poradí pan Břetislav Nový, zvaný dědek kořenář.

Zdroj: https://www.proz­dravi.cz/dedek-korenar/

Millisek

Jestli máš v plánu si ho kupovat, tak doporučuju tady ten za studena lisovaný www.bohemiaolej­.cz/extra-panenske-raw-oleje/bohemia-olej-ostropestrcovy-raw

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

PetaKo

Našla jsem si právě ty od Bohemia oleje, protože jako jedni z mála mají ty oleje za studena lisované a co jsem četla, tak tady to zpracování je nejkvalitnější co se týče zachování živin a vitamínů.

annas

PetaKo,

ptala jste se na zkušenosti s olejem, nikoliv na to, kde se dá koupit. Takže vás zkušenosti nezajímaly.