majki636

Nemáte vyzkoušený ostropestřcový olej? Na co všechno je vhodný?

Nejlepší odpověď
annas

Mám vyzkoušený. Používala jsem na posílení jater žlučníku. Bohužel mně „nesedl“, zvyšoval mně krevní tlak, proto jsem jej přestala používat.

Na uvedené problémy používám artyčok v tabletách, jindy tinktury např. pampelišku, lnici atd.

https://www.bio-detox.cz/zdrave-potraviny/extra-panensky-olej-z-ostropestrce-marianskeho-500-ml/?gclid=EAI­aIQobChMIqLjOr­cTx8AIVSeh3Ch0jxgA­mEAAYASAAEgIc­k_D_BwE

"Olej z ostropestřce mariánského může pozitivně působit v celé řadě oblastí. Především posiluje játra a může bránit propuknutí jaterních nemocí. Zároveň může působit preventivně jako ochrana játrům. Dále se ostropestřec olej užívá při potížích se žlučníkem a při celkové detoxikaci organismu. Samotný olej může také působit na akné, lupénku nebo na popáleniny.

Ostropestřecový olej je výborným antioxidantem, který může chránit buňky před volnými radikály. Má protizánětlivé a epitelizující (hojící) účinky. Může posilovat imunitu, pomáhat při různých druzích alergií jako například senné rýmě nebo kopřivce, při astmatických záchvatech nebo nevolnosti při cestování.
Zevně je možné použít olej z ostropestřce na křečové žíly a hemeroidy a je vhodný při masážích. Často se užívá mimo jiné také v kosmetice."

Další odpovědi
Kepler

Silymarin obsažený v semínkách ostropestřce je účinný především pro regeneraci jater. Olej i čaj jsem zavrhnul, protože je v tomto směru jen omezeně účinný. Silymarin je koncentrován právě ve slupkách semínek, takže nejůčinnější formou jsou drcená semínka. Více zde: https://www.vas­bylinkar.cz/caj-olej-tluceny-plod-jaky-ostropestrec-uzivat/?utm_sou­rce=Sklik&utm_me­dium=cpc&utm_cam­paign=bylinkar+cz

paul1

Tady je odkaz na tzv. dědka bylinkáře, jmenuje se Břetislav Nový a na jeho stránkách se dovíte o ostropestřecovém oleji víc:
https://www.bre­tislavnovy.cz/u­vod.html

Zdroj: https://mydlo­vysvet.sk/sk/o­leje/1937-ostropestrecovy-olej-lzs-500ml.html?gclid=­EAIaIQobChMI4pXJrcPx­8AIVBtZ3Ch0PgA­CrEAQYBSABEgKHgPD_BwE

da ny

Ano, nemám olej vyzkoušený, zkoušet nebudu. Na očistu jater bych použila bylinky (i tablety).
Užívá se vnitřně. Jistě ve studené i teplé kuchyni, netuším jak chutná. Léčebné účinky, při nepravidelném/ob­časném použití, bych neočekávala.
Nevhodné, pro osoby s vysokým TK, pro těhotné.

elkon

Kdysi jsem používal tinkturu z ostropestřce mariánského, na „srovnání“ jaterních testů, před operací. Za týden používání byly testy OK.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.