qwert7

Poradíte, zda může zaměstnavatel postupovat (viz níž) po návratu manželky do zaměstnání po rodičovské dovolené?

Dobrý den, manželka se vrací do svého zaměstnání po rodičovské dovolené. Nabídli ji stejnou pozici, jen z 12 hodinovych směn by měla jít na 8 hodinové směny. Poraďte prosím, zda toto zaměstnavatel může (ve smlouvě má 12 hodinové rozvržení směn) udělat a co v případě, zda by se nedohodli (odstupné atd.). Děkuji Vám

Návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené – nejde o otoázku

Odpovědi
da ny

Pokud zaměstnavatel zavedl 8h pracovní dobu, zaměstnanec by měl na tuto změnu
přistoupit (pokud o práci stojí). Náplň práce a pracovní dobu určuje zaměstnavatel.
Domnívám se, že odstupné připadá v úvahu jen tehdy, pokud např. se snižováním stavu zaměstnanců dostane manželka výpověď. Ber nebo nech být…. Buď bude pracovat nebo ne a podá výpověď. Nárok na nějaké odstupné se mipak jeví, jako neopodstatněné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.