MiroslavaJar

Můžu se dostat na gympl když jsem se Ukrajinka?

Dobrý den, já bydlím v Česku rok a půl a jsem skončila 8 ročník ZŠ , já bych chtěla jít na gympl příští rok ale se bojím protože nic o tom nevím. Celý osmi ročník jsem se učila češtinu a za rok více méně umím vyjádřit svůj názor ,nejde mi matyka nějak dotáhla na vysvědčení na 2 a to ještě učitelka zavírala na to očí :( . Jdou na gympl žáky z mé třídy velmi šikovné děti a já ani vedle ne stojím vedle nich ,ale češtinu zvládám naprosto výborně učitelky mě chválí a už dělám úkoly ty same co moje spolužáky. Nevím můžou se Ukrajince mít nějaké úlevy na gymplu ještě ,já se moc chci studovat v Česku a mít dobré vzdělávání, poraďte mi prosím jak to tam je s cizíncama?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano můžeš, pokud příští rok v dubnu uspěješ u přijímacích zkoušek a pokud tě, tebou vybraná škola přijme. Toť vše.

Další odpovědi
da ny

Na gymnáziu uspějí ti, kteří úspěšně složí přijímací zkoušky. Udržet se na dobrém gymnáziu (nikoliv gymplu), předpokládá soustavnou přípravu na všechny předměty.
Příští rok budou opět vycházet velmi silné ročníky (hodně dětí/uchazečů).
Na gymnáziích je stěžejním předmětem matematika, chemie, fyzika biologie. Dále zeměpis a dějepis, pokud se domníváte, že ČJ máte v malíčku (literaturu se snadno žák naučí).
Domnívám se, že pokud by Ukrajinský žák měl mít nějakou „úlevu“, nebylo by to fér a spravedlivé, vůči domácím, českým žákům. Někde se tak děje……
U Vás doma jsou jistě také některé, dobré školy.
Po dobrém vzdělání touží mnoho mladých lidí/dětí, po celém světě.
https://www.msmt­.cz/vzdelavani/stred­ni-vzdelavani/zaci-cizinci-ve-strednich-skolach
https://www.no­vinky.cz/clanek/ve­da-skoly-cizinci-by-meli-mit-v-zs-i-ss-od-zari-lepsi-podporu-ve-vyuce-cestiny-40401067
Čeští žáci a studenti, žádné úlevy při studiu v cizině nemají/nežádají (V Německu, UCA, Francii, v Japonsku, ani jinde. Musí být dobří, velmi dobří, také v cizím jazyce. Někomu financují studia rodiče. Ti velmi dobřá a nadaní získávají i stipendia na tamních školách.

paul1

Podrobnosti je dobré zjistit u pramene:
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Karmelitská 529/5
118 12 Praha 1
Česká republika

Zkratka pro ministerstvo je MŠMT. Sem se dá písemně obrátit s dotazem,
.
Kontakt pro veřejnost
Karmelitská 529/5
118 12 Praha 1
tel. ústředna:
+420 234 811 111

Podatelna pro veřejnost:
pondělí a středa – 7:30–17:00
úterý a čtvrtek – 7:30–15:30
pátek – 7:30–14:00

8:30 – 9:30 – bezpečnostní přestávka
(více informací ZDE)

Elektronická podatelna:
posta@msmt.cz

WordPress

Rozhodně se vyplatí studovat a mít aspoň maturitu, učení je nejlepší ve dvojici