zjentek

Může v extrémně dokonalém společenství existovat neposlušnost a docházet k porušování pravidel?

jÁ VÍM, DEFINUJ EXTRÉMNĚ DOKONALÉ ZJENTKU… TO BY BYL ASI OŘÍŠEK, ALE…

Tak například včely, nebo mravenci, nebo my z budoucnosti, jak se tady na Zemi občas objevujeme s tou srandovní šedou plešatou hlavou s „nafouklým“ mozkem, obříma temnýma očima, úzkými ústy a bez nosu… Co když jde jen o nepřizpůsobivé občany, anebo neposlušná děcka, která vědí, že lozit nám sem nějakou branou v dimenzi je zapovězeno, přesto dělají prostě koniny, jsou to děcka, nemůžou si pomoct. A nepřizpůsobiví asi taky mohou být i v dokonalém systému, kde všichni chápou smysl bytí… anebo se hrubě pletu? Osobně si myslím že se hrubě pletu 🤷‍♂️. Anebo může jít o kriminálníky. Jenže tady se zase hrubě pletu, přece ti v takovém systému také nemohou existovat, už z logiky principu (pokud nám tedy něco říká pojem- pochopili, proč jsou tady, co je smyslem jejich bytí).

Anebo se sem mohou dostat nějakým neznámým omylem? Chybou, o které nemůžeme mít páru? Mohou vůbec v takové situaci/prostředí EXISTOVAT CHYBY?

Co je na př. taková čistota? Může být čistota chybou? Můžeme se jednou úplně vyčistit? Včetně celé přírody? Je tady ta snaha? Pokud jo, proč je? Ja to dlabu… 🤷‍♂️

Odpovědi
da ny

Nevím, neznám extrémně dokonalém společenství lidí.
Člověk není robot. Zákon protikladů, je zákon života, přírody. Jeden zemře, aby druhý žil.
Jing x jang. Bez tmy nepoznáš světlo. Bez zla, dobro. Sytost bez hladu. Bez hluku nepoznáš ticho, teplo bez chladu.
Člověk netouží po průměru. Vždy mí, chce, umí někdo více, než druhý/ostatní.
Dokonalost by mohla být podmíněna selekcí, robotizací, naprogramováním, nudou. Někde dojde k chybě, nedokonalosti. Nespokojenosti, e vzpouře.
Člověk může mít čisté ruce, svědomí a myšlenky. Ne každý.

Julo Tribula

No už teraz sa ľudstvo očisťuje od slabých kusov, ktoré v, novej ére, bytia ľudstva nemajú šancu. Žiadna morálka alebo zákon neplatia, sú to len symboly vyznania lojality. Nechce sa mi vysvetľovať detaily, o fungovaní psychiky. Tak len v skratke, ľudia si vždy navzájom plnia svoje túžby. To, že nerozumejú určitému ako vlastnému tak aj cudzíemu počínaniu je rozpad jedinca ako psychiky. Človek na vonok javí svoju vnútropsychickú činnosť. Na tom základe sa dá poznať a presne určiť jeho ďalší vývoj v jeho rozhodovaní. Ľudstvo bude očistené a kontrolované aby si ľudia ako jedinci neubložovali, lebo teraz si každý škodí sebe a v rozsahu svojho poškodenia sa prejavuje ku okoliu. Zmenia sa všetky podmienky pre fungovanie ľudstva a v tejto dobe práve zaniká a pripravuje sa na zaniknutie všetko čo v budúcnosti nebude treba. Všetko sa mi tak vidí, že dôjde aj ku inému spôsobu výživy, ale v tom som si nie istý, či hneď alebo to bude s istým posunom.