dust8

Může se po Velké čínské zdi jezdit na kole, když tam zrovna nikdo nechodí? Je v noci nějak osvětlena?

Doplněno zásadní slovo – Velké

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Když tam nikdo nechodí… Je tam pořád plno, jako na kterékoli jiné světoznámé památce. Lidí jeden vedle druhého.
Na kole asi ne, i kdyby tam nějakým zázrakem právě moc lidí nebylo. Jediné případy, kdy na takových místech jako je tato zeď, pyramidy, chrámy a různé proslulé stavby a místa nikdo není, je na fotkách někde v časopisech nebo ve filmech… Kde se to pro tyto případy vždy vyklidí (nebo počítačově upraví). Protože bez lidí to vypadá líp. Ve skutečnosti je to vždy namačkané turisty a není přes tu masu lidí ty památky ani dobře vidět, protože kolikrát zabírají celý její prostor a okolí.

Další odpovědi
led

Veľký čínsky múr je národná pamiatka a prirodzene je pod dohľadom. Prístupné pre verejnosť sú len niektoré bezpečné časti a nie sú určené pre vojenské a iné účely. Tieto sú prístupné len vo vyhradených časoch pre verejnosť.
Vstup na iné miesta na múre nie je povolený a stíha sa bezpečnostnými orgánmi. Takže bicykel si nechajte dole a pekne šlapte peši ako ostatní. Alebo si na jazdenie po múre vybavte povolenie na príslušných úradoch.
Ak pozriete na satelitné snímky, voľne prístupné na internete, uvidíte svetlo v priestoroch Múra.

Petr Kaňa

V Číně je hodně zdí. Myslíš nějakou konkrétní?

Gonfaloniér

Jo a je osvětlená. Nevím přesně jestli celá a jak je to přesně po celé její trase, protože je vážně dlouhá a táhne se přes velké území. Vede pres různá místa, na některých je rozbořená atd.
Ale osvětlená je, kolem té čínské zdi mají takové lampy (ale ne přímo na té zdi), jenom možná na některých těch věžích mají nějaká osvětlení.