JohnCreek

Musí se Edward Snowden obávat toho, že by byl zabit, kdyby se někde veřejně pohyboval?

Zajímalo by mě, jestli by ho chtěl Amerika odstranit. Nebo naopak jestli by ho nechala, jelikož chce vypadat demokraticky a tolerantně.

Odpovědi
Kepler

Ano, jestli by byl přímo zabit nevím, ale za jeho činy mu v USA hrozí pronásledování a exemplární tresty. Zbytku otázky nerozumím. Celé okolnosti jsou zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Edward_Snow­den

aliendrone

Spíš než na vraždu to vidím na únos s následným mediálním humbukem formou monsterprocesu vysílaném ve všech TV (obecně medializovaném ve všech médiích).

Zabitím by si podle mne amíci (establishment) spíš mediálně uškodili. Ale kdo ví, rozhodně bych to nevyloučil. :) ;)

orwell

Jistěže musí, ale rychlá smrt je to nejmenší, čeho by se měl obávat. Co se týká toho dalšího, tak samozřejmě že každá země mající ústa plná demokracie chce vypadat demokraticky a tolerantně. To slůvko VYPADAT je zde důležité!

Lamalam

Nemusí se nikde veřejně pohybovat. Čaj s poloniem může vypít kdekoliv.

Vojta24

Kdokoliv známý a kontroverzní se dnes má důvod obávat zabití, fanatiků a pomatených ubožáků chodí po světě dost na to aby to bylo možné …

Američtí politici se navíc snaží ze Snowdena udělat odstrašující případ, informační úniky se jim rozhodně nehodí do krámu, takže po něm v projevech plných „národní hrdosti“ plyvou a dělají z něj třídního nepřítele … na jeho místě bych se do spojených států už nevracel, mediální manipulace funguje velmi dobře i tam a byla účině namířena i proti němu.