Kulpix

Mohu toto slepit epoxidovým lepidlem?

Je to do lednice.
Je epoxy zdravotně nezávadné? Nepraská v chladu?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Hlada

Jiná odpověď》

Epoxidových lepidel je velké množství. Je potřeba vybrat takové, které lepí konkrétní druh plasu. To z obrázku není zřejmé. Na výlisku je potřeba najít značku, z jakého je plastu a podle toho vybrat lepidlo. Nemusí to být jen epoxidové, ale také reaktivní polyuretanové nebo kyanakrylátové s aktivátorem.
Na zdravotní nezávadnost bych nehleděl. Nikdo v tom přece nebude vařit ani si to nesplete s rohlíkem.

Další odpovědi
Cenobita

ANO.

epoxy když vytvrdne tak by mělo být jakš takš nezávadné, neexistuje totiž plast, který je zcela nezávadný

Lepší nápad asi není než použít epoxy, dále navrhuji z rubové strany kde to není vidět použít proužek textilie, když se spoj vyplní bude to laminát, který více drží než pouze hranu na hranu uštípané kousky a střípky

mosoj

NE.

Plasty se všeobecně špatně lepí, některé vůbec nejdou lepit.
Je třeba vědět o jaký plast se jedná a podle toho se pokusit vybrat lepidlo.

http://www.ce­ys.cz/special­ni/spec5.htm

Lepidlo je odzkoušené a není epoxidové.