Tonda Káňa

Měli jste někdy chuť se zase vrátit do školních lavic?

Samozřejmě v dospělosti, po dokončení všech studií… A vrátit se coby studenti, ne jako rodiče na třídních schůzkách 😁

Někdo by se možná rád vrátil do základní školy – třeba měl rád to období života. Někdo měl rád střední a někdo třeba vysokou, ta je úplně specifická. Někomu třeba to učení a pocit společné třídy chybí 🤷‍♂️

Já osobně bych se na základní a střední školu nevrátil. Moc mi nesedl styl výuky a přístup, jaký má dnešní systém k vzdělávání. Ale mám chuť jít na VŠ, kam zanedlouho nastupuji. Ovšem pro mne to bude zcela něco nového…

Co vy? Měli jste někdy chuť se třeba aspoň na jeden den opět vrátil do školních lavic jako za mlada?

Nejlepší odpověď
da ny

Necítím touhu někam se vracet.
Dnešní školství je možná „horší“, než bývalo (učitelé, žáci, rodiče…).
Několik ministrů školství (střídalo se to tam jako fusekle) „přiznalo/zhod­notilo“, že TO, co PF začaly chrlit po roce 1993, za mnoho nestojí (a nebyli to komunisté) 😉
(mohu potvrdit jen jako rodič z třídních schůzek).

Na všech vzdělávacích stupních jsou kantoři, přednášející, profesoři
na dobré úrovni, vynikající/oblí­bení, průměrní i podprůměrní (jako ve všech oborech).
Nejvíce „podivínů, JEŠITŮ a mimoňů“ je na VŠ.

Další odpovědi
Disraeli

Nikdy. Lidi si to akorát v pozdějším věku idealizují a vzpomínají si na to dobré (a možná si někteří skutečně ta studentská léta užívali… ale řekl bych, že snad možná jen kvůli přátelům a kvůli tomu se do školy vracet nemusejí).

ZŠ i SŠ, ztráta času, neefektivnost, převažující negativa nad pozitivy (kterých moc nebylo, přínos nulový, když nepočítám první ročníky ZŠ), nezletilost, nesamostatnost, nuda a povinnosti, které mě za jedno nebavily, za druhé byly zbytečné.

orwell

Jak kdy. Někdy vůbec a někdy strašnou.

cappuccino

Ja ano, a taky jsem se tam nekolikrat vratila! Vzdycky jsem se ucila rada (ale sprt jsem nikdy nebyla!).

Dochy

Kdyby se s tím vrátil i věk a zůstalo alespoň trocha těch zkušeností, co mám teď…

MegaBite

Vrátil bych se možná jen kvůli starým kamarádům a takovému tomu bezstarostnému dětství. Jinak učení mi vůbec nechybí, testy a zkoušení už vůbec ne :D Takže celkově asi spíš ne.

zjentek

Do toho ti nic není. Proč bych ti sděloval soukromé informace? Můžu jen tak tlachat a vymýšlet si, abych si z tebe dělal šoufky. Ale ani to by mě ve tvém případě nakonec nebavilo.

zjentek

Káně: Bonzácká smažko! 👉