vojta it

Co se učit na maturitu z angličtiny a jak ji zvládnout?

Na co se učit u maturity z angličtiny a jak ji zvládnout půjdu do druháku ,jsem na střední škole technické obor elektrotechnik mám na vysvědčení vyznamenani z praváku.Je nějak těžký didaktický test z angličtiny hodně se ho bojím z angličtiny jsem měl 2.3 průměr, chci se zeptat jestli je to náročné pro trojkaře.

Nejlepší odpověď
quentos

Jak to tak čtu, máš to marné předem. Aby člověk mohl zvládnout cizí jazyk, musí nejdřív ovládat ten svůj. Ty ovšem ani nepoznáš, kde končí jedna věta a kde začíná druhá („Na co se učit u maturity z angličtiny a jak ji zvládnout půjdu do druháku…“; „Je nějak těžký didaktický test z angličtiny hodně se ho bojím z angličtiny…“), nezvládáš interpunkci, nedokážeš do POLE PRO OTÁZKU (výstižněji už se to pole jmenovat nemůže) napsat OTÁZKU… no, jestli tě nechají prolézt, budeš jim muset líbat paty.

Další odpovědi
rrihamirek1

Neni to tezke. Ja se sotva domluvim a odmaturoval jsem z AJ 1/1. Didakticky test – jedna se pouze o porozumeni textu = trenuj napriklad na sledovani serialu s anglickymi titulky apod. a taky porozumeni poslechu, kdy poslechnes nahravku a zaskrtnes, o cem se v nahravce osoby bavily. = taky lze natrenovat napriklad sledovanim serialu v AJ.

No a na ustni – tam je KLIC rozumet na co se te tazatel/ka pta a nasledne odpovedet. Nemlcet. Maturita se dela z nejake te urovne B1, coz neni nic tezkeho. Spis dbej na cestinu ,tam didakticky test byva mnohem tezsi.

Mnoho stesti.

Hlada

Tak to jsi na tom výborně. Pro mě byl jakýkoli jazyk naprosto neřešitelný problém. Nakonec mi paní profesorka dala opravit dvě rádia, magnetofon a žehličku a dala mi to za 4. Věřím, že si cestu také najdeš.

Gus_Fring

Co se učit na maturitu z angličtiny: angličtinu.
Jak ji zvládnout: uč se angličtinu hodně.

Filip84

Nechápu, co řešíš:

  1. nemíš šeský: ahoj já jsem bila včera venku a tam prselo a pak sem bila doma a máma mi řýkala že se mám učit ale me se nechce pls poradte co říct mamě abich se nemusela učit pls moc pls. To je Tvůj styl vyjadřování. Jak se chceš učit cizí jazyk, neovládáš-li ani svůj mateřský? Poněkud ubohé.
  2. Proč ve druhém ročníku řešíš něco, co není? U maturity budeš nejdřív za dva roky, možná, snad, výhledově, ovšem pouze za příčinou příznivého počasí, že. Soustřeď se na tu angličtinu nyní, připravuj se a výsledek se dostaví. S ohledem na „úroveň“ našeho školství je vysoce nepravděpodobné, že bys tu maturitu nedal, pokud se tomu jazyku budeš pořádně věnovat.
  3. Filosof nejsi, na to nemáš ani náznakem, a krom filosofování nemá přemýšlení nad „co by kdyby“ žádný smysl, naopak. Chceš změnit zítřek? Změň svůj přístup dnes. Nic víc udělat nemůžeš. Kdo má pochopit, pochop.