agentpv

Mám to dobře:„I was shopping early this morning/early today. Dnes jsem byl nakupovat brzy ráno. /jsem nakoupil brzy.“?

Tabulku na HFE jsem viděl, článek četl ale nejde mi to do hlavy. Svými větami se utvrzuji jestli to chápu.
Narazil jsem na vazbu: early today = což chápu jako: během dneška, dneska už dříve,
Díky za pomoc.

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, věta je dobře. Early today ale neznamená „během dneška“, ale něco jako „dnes brzy“ (Dnes jsem byl nakoupit brzy – tedy dříve než obvykle).