dust8

Má každý z nás jiné předurčení?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud věříte v osud, částečně jste i fatalista, pak je možné, že vše, co se událo, co je důležité, máte předurčeno osudem a nedá se měnit.

Ale můžete osud přijat, těžko se mu vzepřít, ale trochu jej upravit. Co se má stát, to se stane.

Jenže často jsou to vaše myšlenky, představy, takže se projeví i ve vnějším světě. Povaha, sklony, nadání píle, příležitost atd. ovlivňují váš život.

Ŕíká se, tak stálo v osudu. Ale z předchozího vyplývá, že je možné leccos změnit. Třeba lidé, kteří prožili v životě něco strašného, ovládl je stres, pokud chtělí jít dál, musi zapojit vůli a změnit svůj postoj k světu i životu..

Změnit své cíle, uvědomit si smysl života, – proč a pro koho žít. U věřících často pomůže modlitba, u jiných meditace. Pomáhá i karma., duchovno – určitě je něco mezi nebem a zemí.

V archivu je otázka o osudu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-nas-osud-rizen-vesmirem-bohem

Citát, který jsem u otázky vložila.

"Paul Brunton: „Ve vesmírném dramatu hraje každý člověk roli od něho požadovanou. Ani divadelní hra, ani role nezávisí na jeho osobním výběru. Přesně ty okolnosti, které podněcují jeho rozhodnutí nebo inspirují jeho činy, jsou předem vepsány do textu hry.

V textu je také i jeho pokus změnit svoji roli nebo v jejím odmítnutí pokračovat."

Další odpovědi
Gonfaloniér

Každý má zřejmé jiné, protože každý sám je jedinečný. Nikdo není stejný jako někdo druhý, za celou historii nenajdeš dva totožné jedince.
Něčí předurření může být jen zemřít v pravou chvíli nebo udělat něco drobného, co ovlivní někoho jiného a to zase někoho jiného. Celou historií se vše vzájemně ovlivňovalo.
Nejdůležitější ale je, jak to chápeš ty a zdali vůbec na předurčení věříš. Jestli se na ten osud díváš jako na celek, jako celý život jedince, nebo jen na ten jeho nejhlavnější smysl anebo po kariérní oblasti aj.
Někteří mohou mít stejný nebo podobný osud. Někteří ho mohou i sdílet, podílet se na něm.

Justin1

Dá se říci, že ano. Různí lidé mívají talent na různé věci, podle toho si volí kariéru a zájmy, ale stejně občas člověka dostihne nutnost dělat i něco, na co talent nemá, takže se s tím pachtí, ale má díky tomu nový přírůstek do sbírky zkušeností.

arnoldek

jediné předurčení které máš je rozmnožit se. Jinak nikoho nezajímáš.