dust8

Má cenu volat na úřad, že někde na ulici nesvítí pouliční lampa či i více z nich, nebo to někde hned registrují sami?

Obrázek: foto z mobilu.

Lze vidět dvě nefungující lampy, ale ne hned za sebou. V té ulici toho nefungovalo ještě více, ale to se mi na fotku už nevešlo. 😁

Nejlepší odpověď
marci1

Zjisti si, kdo se ve vaší obci stará o veřejné osvětlení a oznam jim to. Už jsem také nahlásila jednou nefungující osvětlení (nejlépe i s č. lampy) a musím přiznat, že během čtvrt hodiny přijeli a lampy zprovoznili. 😄
V Praze je to třeba Technologie Hlavního města Prahy, a. s.:
https://www.pra­ha.eu/jnp/cz/o_m­este/zivot_v_pra­ze/sluzby/verej­ne_osvetleni_v_pra­ze_hlaseni_po­ruch.html
Správci veřejného osvětlení: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ve%C5%99ej­n%C3%A9_osv%C4%9Btlen%­C3%AD

Další odpovědi
Filip84

To je taky ještě osvětlení z Akce Z, ne, za Husáka postavili? Tam jsou sodíkové výbojky, no a ony mají startér, a ten dost často blbne. Samozřejmě, čas od času odejde i ta sodíková výbojka, co by neodešla.

Každý si to realisuje jinak, nejlepší je tohle oznámit obecnímu posluhovi, nebo přímo starostovi, zejména na malých vesnicích. Máš vesnice, kde na to mají smlouvu s firmou, ale protože výjezd firmy platíš, jestli mění jeden startér, nebo deset výbojek a pět startérů, tak se tam volá, až je toho víc.

To může být ono. Holt, obecní kasa není bezedná.

Zdroj: https://www.ve­rejnesvetlo.cz/so­dikova-vybojka/

aliendrone

Nevím jak to funguje na vesnicích (třeba přímou správu má obec), ale ve městech jsou to zpravidla smluvní firmy. Volat na MÚ NEMÁ CENU. Tam je VELKÁ pravděpodobnost, že si tě úředník vyslechne a po ukončení otravného hovoru pokračuje ve sledování porna etc. 😕

Když zavoláš na správcovskou firmu, tak tam bude LEPŠÍ odezva. Protože nevědí, jestli je nepráskneš (CO KDYBY městský dramožrout se nudil a náhodou začal dělat to, za co je placený – ergo dělat zlobika na smluvní správcovskou firmu, potažmo vyhrožovat všelijakými penále atd.)

Proto je to lepší. Ovšem jestli veřejné osvětlení spravuje firma bratra pana starosty, tak moc velké furóre nečekej. Víš jak to chodí. 😉 😁

Ondrashek06

Některá města mají na jejich stránkách i diskuzní fórum pro nahlášení problémů, kde každý den pracovníci na úřadě odpovídají. Nejdřív by si měl zkusit to; pokud město fórum nemá, musí se informovat o problémech jiným způsobem.

EKSOT123

ČR je zemí lamp a chodníků.
Např. v Rakousku v menších obcích veřejné osvětlení není vůbec a ve větších místy také ne. A do chodníků u nás obce vrážejí miliardy aby to bylo pěkné. ale jezdit s vozíčkem nebo na kole je po nich problém, protože se na ně dá těžko najet přes obrubník na každé křižovatce. V Rakousku jsem viděl, jak parta 3 chlapů natáhla nový asfaltový chodník v délce 1,5 km za týden, včetně zabudování ústí všelijakých přípojek plynů atd. U nás by to dělali rok s dlaždičkama.

da ny

U nás, zřejmě v rámci „úsporných opatření“, řada lamp veřejného osvětlení přestala svítit.

Filip84

dany: To taky dělali, v jednom nejmenovaném městě poblíž, že vypínali každou druhou lampu v noci na silnici. Dostali flastr od silničního správního úřadu, a už svítí, jak na Den republiky! 😃

Týká se to ale jenom silnic, jinak svítit nemusí.

marci1

Správci veřejného osvětlení: 😄https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ve%C5%99ej­n%C3%A9_osv%C4%9Btlen%­C3%AD

dust8

Heh, tak na fotce lze vlastně vidět i v dálce i třetí nefungující světlo. Že by prostě náhoda díky tomu, že se instalovala světla ve stejný čas tenkrát a byla i stejně používána?

elkon

Dnes se v rámci úspor začala používat LED svítidla a často jsou to poruchové “šunty“. Postupně je ale vyměňují, protože jim dochází, že to byly vyhozené peníze.

Filip84

elkon: Jak které. U nás za LED už toho vyměnili poměrně dost a jestli blbla jedna, dvě lampy? Tak se to vyreklamovalo, no, oni to opravili. Jestli na kvalitě těch LED svítidel šporujou, no tak je to jasné. A na LED pouličním osvětlení se zdánlivě našporovat dá, protože máš výběr, u sodíkových výbojek takový výběr nemáš.