agentpv

Lze použít anglické sloveso BEEN samostatně, prostě bez sloves typu HAVE, HAS, HAD, Have not … ?

Nejlepší odpověď
quentos

Pouze hovorově, především v mluvené angličtině.
Např. někdo si začne stěžovat a popisovat, co se mu přihodilo. Chceme-li říct, že už jsme si tím prošli taky (česky: „to znám“), řekneme: „Been there.“ (formálně bychom museli „I have been there“) – jak bylo zmíněno výše, v hovorové angl. si to můžu dovolit (samozřejmě také v neformálním písemném projevu).
Do formálního projevu toto však nepatří.