Boy 13

Lze z fyziologického hlediska zhubnout o 25 kg?

Lze např. ze 105 kg se vrátit zase na váhu 80 kg? Je to z fyziologického hlediska možné, zhubnout? Děkuji.

Odpovědi
Disraeli

Úplně normálně. :D
Je to hlavně jen o tucích a svalech. Klidně i z 200 kg nadváhy (a víc) se můžeš dostat na 70 kg. Zde bude akorát problém s povislou kůži, která zůstane (pak je tu chirurgický zákrok a různá cvičení).
I 150 kg hora svalů se může za chvíli ocitnout na 60 kg. Přestane posilovat, přestane jist jako předtím nebo onemocní a rázem se všechny ty svaly „smrsknou“, ochabnou do nevytrénované formy (u svalů je ale dobré, že si „pamatují.“ Tzn, že už je pak nemusíš dlouhé měsíce a roky trénovat od nuly, ale kdyžs přestal a po čase zase začal posilovat, tak se ti ta forma – ty svaly – během krátkého času obnoví do předešlé slávy).

Postmaster

Hubnutí je snadné obtížené je si malou váhu udržet trvale

Pepa25

Je třeba to vzít z druhé strany: z pohlaví, výšky a věku určit optimální váhu. To co je na váze „navíc“ je převážně tuk a voda, které jít pryč mohou …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Postíku mastíku, není to pravda a navíc si to prořečí. Protože hubnout (či nabírat svaly) nebo si udržovat tu ideální formu, je prakticky totéž.
Zakládá si to na způsobu/stylu života, který je provozován neustále, denně. Proto: životní styl.
Když chceš zhubnout (nebo třeba nabrat svaly), tak si změníš životní styl. Hlavně jídlo a pravidelný účelový pohyb. Úplně totéž i pro udržování té kondice.

Disraeli

… Čili udržování té formy není obtížnější, než hubnutí.
„Udržovat“ nebo dobrovolně „měnit“ formu, si vyžaduje stejné prvky. Je to svým způsobem totéž.

Disraeli

Ale jako, jestli myslíš jenom tak, tak to většinou ne. Je to o životním stylu, životosprávě (strava, pohyb/cvičení, odpočinek, duševní stav,… A vyváženost mezi tím vším. Pak už jde jen o účel a podle toho se uzpůsobí styl cvičení a druh+množství stravy).

Disraeli

… Tím chci říct, že to proste není zadarmo a není to úplně jednoduché. Ael zase to není tak složité, jak by se mohlo zdát. Stačí dodržovat určitý životní styl (jídlo a trocha nějakého cvičení v týdnu).