zjentek

Který žijící český spisovatel je současně nejznámější a nejslavnější?

Odpovědi
Rokio

Podle mě Michal Viewegh.

marci1

Seznam těch nejlepších českých spisovatelů a spisovatelek dnešní doby, samozřejmě i s odkazy na jejich tvorbu:
https://rekni­hy.cz/2021/11/­cesti-spisovatele-21-stoleti/
😄

aliendrone

Nwm jestli ještě žije, myslím že ano. Vladimír Páral tipl bych. Tyhle věci jdou hodně daleko mimo mě. Ber to jen jako štěk „chci zamachrovat, že NEJSEM totální hovado nekulturní“. (Neboj, nedělám si iluze, že to někdo sežere, jsem pragmatik. Dokonce i já vidím v barvě tu hromadu uživatelů válejících se na podlaze v křečích smíchu). 😉 😁 😁

quentos

Tonda: To nemáš tak úplně pravdu. Dnes se často zaměňuje sláva a popularita. Nejznámější bývá spíš ten nejpopulárnější, ale s tím, že za pár let po něm neštěkne ani pes. Zatímco slavný bude slavný pořád. „Všechna sláva – polní tráva“ tedy není tak úplně pravda, spíš to platí o popularitě.

zjentek

Káně, souhlas s Quentosem. Právě jsem se chystal ti reagovat, že nesouhlasím. Přece mohu být slavný, ovšem mohu být také známý, ačkoli se slávou nemusím mít nic společné. Čili jde o dva docela odlišné významy, do synonym majících daleko. 🤷‍♂️ Tak to vidím já 💁‍♂️

Tonda Káňa

OK, ale slovo „nejslavnější“ má větší váhu než „nejznámější“, takže pak je spojení „současně nejznámější a nejslavnější“ zbytečně dlouhé 🤔🤔