zjentek

Který lék (vyjma podpůrných) přímo léčí „klasickou“ chřipku u lidí?

Toto NENÍ otázka na COVID- 19!

Nejlepší odpověď
Kepler

Ptáš se KTERÝ lék, ne JAKÝ (někteří rádci ignorují). Takže jsou to:
amantadin (Viregyt) či rimantadin (novější než amantadin, ale u nás není dostupný), anebo modernější přípravky jako je oseltamivir (známý pod názvem Tamiflu).
Nutno však dodat, že nemusí zabírat na všechny typy a mutace chřipky.
https://nemoci­.vitalion.cz/chrip­ka/

Další odpovědi
df

Antivirotika

marci1

Antivirotika, např. léky: Tamiflu, Relenza ap., ale jen v případě těžšího průběhu chřipky.

Edison

Já myslím, že žádný lék přímo na chřipku neexistuje. Všechno je jen podpora imunitního systému. I očkování je jen podpora IS pro tvorbu vlastních protilátek.

orwell

Jak napsal df, antivirotika. Víc o způsobu fungování a konkrétních druzích najdeš třeba zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Antiviroti­kum

quentos

Edison: On se očkováním podporuje Islámský stát? To jsem nevěděl…

Edison

Ano, ten taky. 😁 Jde o to kým a čím… 😁

marci1

IS=imunitní systém.