Oskarsson

Které efektivní cviky, postupy a techniky zvolit pro dlouhodobé uvolnění krční páteře?

Ahoj,

jak uvolnit a odblokovat krční páteř, co provozovat a případně co jíst?

Nejlepší odpověď
cappuccino

Staci vyhledat na internetu:
https://tomas­rychnovsky.cz/u­volneni-krcni-patere/

Muzes zacit hned po ranu krouzivymi pohyby a pohyby do strany. Obcas se protahnout, odejit od PC a treba krouzit rameny. Pater kazdy pohyb uvita!

Další odpovědi
elkon

Zajdi si do fit centra, nebo třeba praktickému lékaři, ten tě může také na rehabilitaci odeslat. Tam se dovíš vše od odborníků.

Tonda Káňa

Zajdi na ortopedii a tam ti napíšou doporučení na rehabilitaci.

da ny

Ještě doplním cappuccino,
sedíc ráno ještě na posteli, pokrčit a opřít nohu o patu.
Povytahovat palec u nohy do délky.
Pak kroužit palcem, střídavě doleva a doprava (několikrát),
alespoň na pravé noze, ideálně obě. Opakovat během dne.
Takto uvolňovat krční páteř (děje se i v prestižních masérských salonech, fyzio metodách).
Vhodné i právě, před protahováním a cvičením.

Je možné, zvážit návštěvu ortopeda (někdy, jen přes praktického lékaře!).
Může zvolit nějakou zobrazovací technik, najít příčinu obtíží (!).
Odeslat na RHB, tam Vás mohou instruovat, jaké cviky budou vhodné.

paul1

Já roky praktikuji jednoduchý cvik – viz video. Pomáhá mi to.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QwfsHziw­n5c