Kepler

Když pomineme Brežněva, proč se chlapi nelíbají mezi sebou tak jako holky?

Sexuální úchylky vypusťme. U normálních chlapů jsem to viděl zpravidla jen, když byli malinko zhulákaní. Ale holky jako by se chtěly pusinkovat furt.

https://pixaba­y.com/cs/photos/p%C3%A1r-s-%C3%BAsm%C4%9Bvem-form%C3%A1ln%C3%AD-1719660/

Nejlepší odpověď
Taco Beru

Věc kulturního okruhu.

V Čechách není zvykem, aby se muži líbali. (Mě osobně přijde divné, když se líbají dívky, natož na rty.)

Ve frankofonním prostředí je naopak polibek (na tvář) naprosto normálním způsobem pozdravu.

V arabském světě je normální, když se dva muži políbí na pozdrav (dokonce na rty). Ale polibek muže a ženy je považován za nevkusný a určený do soukromí.

Lze z toho vidět, že to záleží na obecné vnímání, co je v té které společnosti považováno za vkusné, a jak je takové chování chápáno.

Další odpovědi
anonym

Asi je to společenský postoj, který vychází z určitě zvyklosti a představě chování daného pohlaví. Ono ne všechny ,,předsudky" nemají význam a rezonuje to i s vnímáním jedince, že bych se takto cítil nekomfortně až trapně (políbil-li bych muže). Stejně tak ale i jsou ženy, co to nedělají. Zajímavý fenomén je také objímání a na druhou stranu pozdrav o pěst ku pěst. Určitě zajímavý sociální experiment na zkoumání.

aliendrone

Myslím, že důvody jsou sociálně a pyschologicky společenské. Podívej třeba na na „objímání“ po vstřeleném gólu – nejde o žádné „něžné romantické objetí“ jako když máš ženu v náručí. Spíš jde o projev „přátelské síly“ – všelijaké to pošťuchování, poplácání po zádech – OK, ale zřídka vidíš třeba pohlazení po hlavě nebo po tváři.

Navíc uznej sám, že políbit chlapa – byť i bez jakéhokoliv sexuálního podtextu je prostě NECHUTNÉ, radost-neradost. Víš co mi v tomto kontextu přijde zvláštní? Že mi nevadí, když se políbí mezi sebou ženy, dokonce to za určitých okolností je i vzrušující. Není to divné? :o

Každopádně se domnívám, že za tím stojí asi něco více, než jen „výchova“ a „společenské normy přijatelnosti“. ;) :)

Ametyst

Vzhledem k virové situaci je nežádoucí si i podávat ruce. Což mi pripomnelo vtip, ze v dnešní době se v Německu z důvodů hygienických už zase zdraví zdvizenou pravicí.:-))

hapiky

Fujtajbl. Mě už jen při takovém pomyšlení naskakuje husí kůže.
Mě se líbil někdejší pozdravný akt zvednutím klobouku či nějakého kaškétu. Je sice trochu jako pozdrav náročnější, no ale dnes podání ruky(tedy dnes už zase ne) či ťuknutí zaťaté pěsti je dostatečný projev.

Edison

Jsem zvědav, co za takových 300, 500, 1000, 5000 let budou říkat o vzniku pozdravu loket – loket, který vzniknul právě v tédo nelibé době aby si lidi nepodávali ruce… Třeba se to ujme, ale za tu dobu nikdo nebude nic tušit o nějakym koronaviru, natož o tomto fenomenálním pozdravu.

aliendrone

:D :D :D