agentpv

Když „I was reading a book“ zn. i to, že mám rozečteno, zn. pak „I was cleaning the bathroom.“, že jsem uklidil napůl?

Nejlepší odpověď
quentos

„I was reading a book“ nevypovídá nic o přítomnosti, tj. neznamená, že mám rozečteno, ale že jsem měl rozečteno v minulosti (právě jsem četl knihu – buď v konkrétním časovém okamžiku v minulosti, souběžně s jinou činností nebo když do toho něco zasáhlo); stejně tak „I was cleaning the bathroom“ znamená, že a) jsem v určitém okamžiku v minulosti uklízel (třeba včera v 16:45) nebo b) se do toho něco stalo (mohlo to být klidně minutu po začátku uklízení nebo ke konci, nic o půlce to nenapovídá), nebo c) souběžně s tím se děla nějaká jiná činnost (I was cleaning the bathroom while my dog was making new mess all over it.)

Další odpovědi
Kepler

Moc dobrý angličtinář nejsem, ale myslím si, že jde o čas průběžný: právě jsem četl knihu, právě jsem čistil koupelnu (když vypli ten proud…)