agentpv

Kdy můžeme v angličtině použít slovíčko SAME bez členů, když: THE SAME = zájmeno pro porovnání více věcí… ?

Have you a car? Same thing you have.Máte auto? Totéž, co máš ty. ?? a Díky…

Odpovědi
quentos

V uvedeném příkladě by člen být měl, jeho vynechání je tedy záležitost nespisovné angličtiny.
Místo členu však může být toto slovo předcházeno jiným tzv. determinerem (na to nemáme český výraz, čeština neobratně opisuje jako „určující výraz v platnosti členu“), např. přivlastňovacím nebo ukazovacím zájmenem. Dva „central determiners“ nemohou stát vedle sebe. Více viz odkaz: https://english­.stackexchange­.com/question­s/235076/can-you-use-same-without-the

Raději ještě zdůrazním, že sloupeček začínající „the these same ideas“ jsou příklady CHYBNÉHO užití členu před „same“.