JájsemRaibek

Kdy je největší riziko nákazy koronavirem?

Je pravda, že nakazit se koronavirem je možné pouze v noci od 20 do 6 hodin?

Odpovědi
led

Je to sprostosť. Nákaza nepozná hodiny. Preto sa nimi nemôže riadiť.

Podľa ÚVZ SR http://www.uv­zsr.sk/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=4021:­uvz-sr-odpovede-na-najastejie-otazky-suvisiace-s-novym-koronavirusom-2019-ncov&catid=250:ko­ronavirus-2019-ncov&Itemid=153 :
„Aká je pravdepodobnosť, že sa novým koronavírusom nakazím?
… Ochorenie sa prenáša malými kvapôčkami z nosa alebo úst, keď infikovaná osoba kašle alebo vydychuje. Hlavný spôsob prenosu sú teda kvapôčky vylúčené osobou, ktorá kašle. Prenos ochorenia od bezpríznakovej osoby nie je vylúčený.

Aké sú prejavy ochorenia COVID-19?
Nový koronavírus spôsobuje akútne respiračné ochorenie –- vírusovú pneumóniu (kvapôčková infekcia). Ide o všeobecné príznaky virózy, respektíve klasických respiračných ochorení, napríklad aj chrípky – teplota nad 38 °C kašeľ, nádcha, bolesť svalov, bolesť kĺbov, sťažené dýchanie. Pri komplexnejšom vyšetrení býva prítomný RTG nález – zápal pľúc. Inkubačný čas pri tomto type koronavírusu sa uvádza 2 až 14 dní, priemerne 6 dní.“

Podrobné informácie nájdete na stránke Ministerstva zdravotníctva ČR, Doporučujem sa pozrieť tam, než do bulváru. Venujte sa radšej zdraviu, než žabomyším vojnám politických strán, ktoré hľadajú ako využiť strach ľudí vo svoj prospech.

HZK

Smysl to dává, protože se do hospody chodí hlavně večer. Ale smysl to nedává, protože když nemůžu po 8, půjdu dřív. Smysl uniká. Jinak se můžete nakazit kdekoli, kde je větší počet lidí v malým prostoru. Stačí 10 lidí a je jedno v kolik.

Rokio

Je to nesmysl. Počestní lidé neflámují v hospodách. Největší riziko nakažení je při setkání s nemocným ve vzdálenosti, která není bezpečná. Také není dobré cestovat do míst, kde je virus velmi rozšířen a samozřejmě ve velmi frekventovaných místech je riziko nákazy vyšší, jako je například obchod, divadlo, nebo úřad.

mosoj

Kdo nepochopil smysl takovýchto opatření, tak typuji IQ tak 80!!