Ozzy21

Lze odstranit asfalt v místě, kde bychom chtěli vybudovat přípojku na vodu?

Chtěli bychom udělat přípojku na vodu. Bohužel na místě, kde by mělo dojít k vybudování přípojky, byla vloni udělána nová asfaltová silnice. Bohužel by bylo nutné asfalt odstranit. Lze to?

Nejlepší odpověď
mosoj

Samozřejmě že to jde, ale musí to povolit obec. Jsem přesvědčen, že pokud to povolí, veškeré náklady půjdou za tebou, včetně uvedení do původního stavu.
Neznám situaci, ale běžně povolí jenom napojení na řád a ostatní vedení se dělá průrazem.

Další odpovědi
Dochy

To Ti včetně podmínek pravděpodobně sdělí na stavebním odboru příslušné obce. Přinejhorším Tě aspoň nasměřují…

cukrar

Bez podrobností nelze sdělit od stolu radu. Obecně lze vše, co povolí obec. Klidně navrhnou protlak, nebo je předpisem zakázáno po dobu (třeba) dvou let řezat asfalt.

Drap

Lze to na základě dokumentace musí povolit obec a správce příslušné komunikace. Většinou stanoví i termín možného provedení. Na proříznutí asfaltu existují specializované fir­my

Alesh

A to chceš dělat přípojku na vodu uprostřed silnice? 🙂

Dochy

Alesh: Předpokládám, že jde o případ kdy je vodovod veden po jedné straně ulice, zatímco odběrné místo má být na druhé. Dělat kvůli tomu nadzemní vedení je z mnoha důvodů nadměrně nepraktické 😉

Alesh

Má to napsat jasně. 😉

Kepler

Ale vždyť to napsal jasně. Problém je v tom, že asfalt se udělal dřív, než přípojka. Tazatel zřejmě neoznámil záměr vybudovat přípojku včas. Anebo to tam funguje tak, jak to u nás fungovalo celá desetiletí: sotva se chodník dodělal, hned se znova rozkopal, páč se na něco zapomnělo…:-))

Alesh

Bohužel na místě, kde by mělo dojít k vybudování přípojky, byla vloni udělána nová asfaltová silnice.

Podle mě ji chce dělat v silnici, nemůžu si pomoct. 🙂

Kepler

No, teď už bude muset, ten vodovodní řad, do kterého se chce napíchnout, tam byl dávno předtím.