novakroman

Kdo v ČR nařídil vyvěsit vlajky Ukrajiny?

Nejlepší odpověď
orwell

Nevím sice kdo a jestli vůbec někdo něco nařizoval, ale není to jenom o ukrajinské vlajce. Stačí, aby se našel jeden člobrda razící ten žádoucí směr a vždy se přidá pár dalších. Potom stačí aplikovat věky prověřenou poučku „kdo nepíská s námi, píská proti nám“ a už to jede. Holt takhle nějak ten svět kráčí, a už hodně dlouho. Ono se dnes dá těžko vymyslet něco z gruntu nového. A proč taky, když to pořád funguje?

Další odpovědi
Themeansar

Obecně, podle mezinárodní vlajkové etikety, není vhodné vyvěšovat samostatně vlajku cizího státu na vlastním území, aniž by byla společně s tím vyvěšena domácí státní vlajka!

plebs

Je to aktivita aktivistů, ovšem já bych vyvěsil americkou.

Pepa25

Nikdo. Každý vyvěsí vlajkovou výzdobu, jakou uzná za vhodnou (např,. tibetská vlajku také řada měst a obcí vyvěšuje dobrovolně a spontánně).
V případě vyvěšení více různých vlajek je potřeba pouze dodržet zákon o státních symbolech a českou národní vlajku umístit na nejčestnější místo (obvykle uprostřed).

Drap

Nikdo, Třeba to jsou jen marné pokusy přiřadit nás k Ukrajině. Jeden čas jsme všichni vyvěšovali vlajky Tibetu a taky to nevyšlo.