12kolemjdouc

Má papež dobrý důvod k tomu být věřící?

Nekdo jako papez prece neni hloupy clovek, tak musi mit dobry duvod, aby byl verici. Jak se jinak vi, ze Bible byla prelozena spravne? Jak ten prekladatel vi, co autor myslel tim, co napsal? Muze pouze spekulovat.

Ma papez dobey duvod k tomu byt verici?

Nejlepší odpověď
annas

Nejen papež, jako zástupce Boha na zemi, je věřící.

Myslíte, že ti, kdo věří, jsou hloupí? Že něčemu věří? Myslíte, že hloupost je hříšná?

Ať si každý věří, čemu chce. Nikdo nemá právo někoho přesvědčovat , proč není správné věřit v Boha.

Nevěřící by měli brát zřetel na to,, že jde o soukromou věc, stejně tak věřící by neměli obtěžovat svými názory ostatní.

Pokud se někomu nelíbí tato cesta, nemusí ji schvalovat, stačí jen, když ji bude respektovat. Proč? Každý vidí svět jinak …

Dají se např. za hloupá považovat pravidla morálky, která jsou uvedena v Desateru ? Myslím si, že ne. Kdyby se dodržovala – to nešťastné kdyby – určitě by se lidé chovali k sobě lépe bez ohledu na to, zda se dostanou po smrti do nebe.

Z Desatera vycházel dokonce Morální kodex budovatele komunismu. Byla to pouhá obměna Mojžíšova Desatera, pouze jinak formulovaná, obsahovala myšlenky komunismu. Citaci si přesně nepamatuji, ale visel u nás ve škole na chodbě na nástěnce.
.
Třeba v době minulé např- místo vztahu k Bohu, mnozí věřili ideálům komunismus. Jenže šlo o svět racionální, jenže Bůh je svět irracionální, to je zcela jiné. .

Dej a bude ti dáno. Přej a bude ti přáno. … Je to hloupá myšlenka, která platí jen pro věřící?

Přece cokoliv přejeme či dáváme jiným, způsobuje radost i nám.

Takže říct o věřícím, že jsou hloupí je jistým způsobem urážka.

Informace o Biblí máte popletené. Starý zákon je opravdu starý, Nový zákon je novější.

Něco v archivu, stejně i o víře.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Bible
--

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/patri-vira-k-zivotu-nastupujete-li-do-dopravniho-prostredku-verite-ze-dojedete-jindy-ze-vas-pritel-nezklame-aj

"Patří víra k životu? Nastupujete-li do dopravního prostředku, věříte, že dojedete, jindy, že vás přítel nezklame aj.?

stejně několik otázek o víře rovněž v archivu
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C3%ADra

Další odpovědi
zjentek

„Pokud se nepodaří naučit lidi na drogy anebo na vakcínu, můžeme je naučit věřit!“ Zjentek (;

elkon

Papež nemá s překladem Bible nic společného. A ten tvůj sloh je otřesný.

da ny

Jistě, že má svůj dobrý důvod.
Každý věřící má svůj „dobrý důvod“ věřit v Boha, být věřící. Každý, kdo se stane knězem, má svůj „dobrý důvod“. Ne každý sluha boží, se stane papežem :D Jsou to lidé, chybující, nedokonalí.
Všichni nejsou vhodným příkladem. Někteří i odstrašujícím
Bible nebyla přeložena správně. Autorů ekumenického překladu je několik (kolektiv). Neustále se na ní pracuje. Je logické a známý fakt, že historie/ historické události jsou v každé době vykládány jinak. Jsou upravována fakta, zamlčována, vypouštěna, zdůrazňována. Jak se komu hodí. Tak to prostě je.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.