zjentek

K čemu máme nejdražší potraviny, energie a bydlení, když máme nejnižší mzdy?

Myšleno ve smyslu k čemu je to komu dobré?

Nejlepší odpověď
da ny

Ku prospěchu těm, kteří z těch vysokých cen mají zisky.
K pokoře národa, diktátu (ze strany většinové vlády). K odvedení pozornosti ad jiných činů/akcí.

Další odpovědi
Funna

nejnižší mzdy?…tak to fakt nemáme…jsou státy, kde musí vyžít za dolar na den…takže my si v podstatě žijeme jako prasátka v žitě, jen je nám to pořád málo…takže ano, taky mne štve, že jsme si pohoršili, ale v podstatě jsme v globále stále na špici…takže se uklidňuj tím, že nemusíš pro pitnou vodu chodit 6 km denně, spíš v posteli v peřinách a máš alespoň nějaké sociální jistoty…tedy zatím…
takže k tvé otázce…drahé energie máme, protože obchodujeme na Lipské burze, drahé bydlení máme, protože je recese, byty se nestaví a je jich málo, tak jsou drahé a nejnižší mzdy nemáme, za námi je v ráci Evropy ještě 11 státu, např. hned za námi hned slováci…a drahé potraviny? pokud budou lidi z marketů neustále tahat plné vozíky (a to se stále děje) a přistupovat na ceny, jaké obchodník nadiktuje, tak budou potrabviny drahé stále…taky bys neslevňoval, když to prodáš i za draho, ne?

cappuccino

K cemuje to dobre? Vychovavaji nas k poslusnosti!!

Hlada

Bohužel ani po třeceti letech po převratu se nemůžeme v produktivitě práce rovnat nejvyspělejším státům západní Evropy. Nejsme na tom ale špatně. Nikdy v historii jsme se neměli tak dobře, jako v současnosti. Ono se rychle zapomíná. Zatímco za socialismu bylo běžné dvougenerační bydlení a ceny průmyslového zboží byly desetinásobné, v současnosti si kdejaký jedinec s průměrným výdělkem stěžuje, že nemůže mít hned po škole vlastní byt.

Themeansar

Nadbytek pro ty co jsou nahoře je možný díky nedostatku pro ty co jsou dole

Ametyst

V Británii už pro mnoho lidí dlouho platí dilema “Eat or heat”: obojí, jídlo i topení, těžko zaplatí. Kdo mává jako vítězným praporem, že patříme na Západ, měl by vědět, co se tam děje. Planovitý rozvrat konzervativních hodnot je do očí bijící. Politika “Čím hůř, tím líp” posiluje nadnárodní monstra a nikým nevolené byrokraty. Protože se ekonomický růst zastavil, nenasytný monstra si logicky brousí zuby na naše majetky, úspory, a prevychovává nás k chudobě a strádání.

da ny

@ Funna
zjentek má jistě na mysli, především státy v Evropě, EU a "vyspělé " země západního společenství. 😉
(Mzdy(platy, nákupní koš, ceny energií, potravin. Neporovnává s Indií, Libérií, Burundi, Mosambikem, Malawi, Kongem, Somálskem, Jemenem atd.
Ani se zeměmi, kde mají teplo, elektřinu a pohonné hmoty zdarma či za symbolický poplatek. Ani se zeměmi, kde krabička cigaret přijde na 50 nebo 20 Kč.)