jirka F

Jste rádi že jsou v České republice lidé z Ukrajiny?

Tak samozřejmě neměli jinou možnost ale jak je berete jste rádi že jsou právě v ČR.

Nejlepší odpověď
aevul

Nejraději bych byl, kdyby byli doma. Ale když jim to ruská invaze neumožňuje, nevadí mi, že jsou u nás a měli bychom je brát jako naše hosty, dokud se nerozhodnou, co dál. Tím myslím, že je bezpečné vrátit se domů (až se jim podaří Rusy vypráskat za hranice), nebo že je čas integrovat se do naší společnosti.

Další odpovědi
df

A proč bych měl být rád? Je to vcelku nevděčný zaostalý národ bez pokory. A ještě arogantní. Ale takový je holt jejich osud. Každý se do nich sere a pak to takhle dopadá. Kdyby se NATO nerozšiřovalo, tak by se to nestalo

led

Nie všetci opustili Ukrajinu kvôli vojne. Sú medzi nimi aj mnohí, ktorí len využili situáciu a „vylepšujú si svoj rozpočet a zisk“ na úkor skutočných obetí vojny.

paul1

Rádi? V první řadě je mi jich líto. Z celkového počtu by mělo být cca 85 % žen s dětmi. Několik tisíc už jich pracuje, pokud tedy se jim podařilo někam umístit děti (jesle, školka, škola). Dále nějací starší a staří lidé. Těžko nám se do jejich situace vžít. Neumím si představit, že hodně z nich za zvuků bombardování speciálních operátorů museli si sbalit nejnutnější věci, peníze, nějaké potraviny, léky atd. a se zavazadly a dětmi se dát na pochod, nebo se dát odvézt do bezpečí. To jsou spíš náměty na román. A nelíbí se mi to pohrdavé mínění o nich, které panuje v diskusích – hodně z nich je vzdělanějších, jako jejich kritici. Hoaxy šířené z Ruska (ale i z ČR) udělali svoji práci u některých lidí velmi dobře.

Taiko

Být po mém, každý ukrajinec, než by vstoupil na území ČR, by měl podepsat prohlášení, ve kterém by odsoudil: OUN, banderu, suchevyče, AZOV a jiné ukrajinské nacistické zrůdy a organizace. Btw.: Před týdnem mne jeden ukrajinec v centru Prahy, na otázku jestli odsuzuje genocidu čechů ve Volyni, odpověděl: „Neměli tam co dělat“. Druhý se záznamem 40ti přestupkových krádeží od února 2022, nemuže být z ČR ani vyhoštěn. ČR: právě v přímém přenosu se likvidují české podniky na regionální úrovni, strategické výstupní kapacity ODS zničila v 90 letech (Československá námořní flotila, Poldi Kladno, ČKD… na demonstraci o tomto, byť neobratně, hovořil třeba pan Vyskočil), s demontáží střední třídy (proces DEKONVERZE). Již teď začínají chodit vyučtování záloh dle nových cen a lidé/firmy jsou v šoku. A to je teprve začátek. To, že někteří mladí toto zatím nechápou, je věc druhá, ovšem VELMI brzy narazí na realitu všedního dne.

Ametyst

Nedělám byznys, takže nepotřebuji levnou pracovní sílu. Jako zákazník nemám ráda levnou pracovní sílu, protože se to vždycky projeví na nekvalitě produktu. Ať už je tím produktem hmotný výrobek nebo zdravotní výkon.

VaclavZeman

Cim vi Ukrajincu, tim vice ukrajinskych deti, ktere neumi moc cesky a mohu vyuzit svou rustinu a doucovat se je temer vsechno. Takze ano, je to pro me takovy zlaty dul. Dekuju.

elkon

Ne.

Mravenec

Ať jsou, ale ať se chovají řádně, pracují za normální peníze, ne za 250Kč/hod a vyšší nároky, které si dělají a nesosají náš štědrý ekonomický systém nastavený naší vládou. Mnoho občanů Ukrajiny přijelo jako ekonomičtí migranti, ne váleční, to je nutno podotknout a víme to všichni.

Samozřejmě po ukončení konfliktu v jejich regionu okamžitě vracet zpět.

plebs

Jsem velmi rád za pět deset let budou v politice parlamentu senátu i na komunálu a s rákosníky budou řešit a schvalovat zákony pro blaho ČR

Martincm

To je dotaz teda. Budou sem psát Ukrajinci že ano a Vy si budete myslet že to psali Češi 😄

Rokio

Nejsem žádný xenofob, ale mnoho Ukrajinců mám raději než řadu Čechů, protože Ukrajina je velmi pracovitý národ.

Česko je naproti tomu národ milovníků piva a za socialismu jsme byli národ zlodějů.

aevul

Mravenec: Spousta čechů zneužívá náš systém, spousta krade. A taky tě nikdo neposílá do vězení. Generalizování je na dvě věci.

Mravenec

Já žádné sociální dávky nikdy nečerpal, natož zneužívat. Takže mě do vězení nikdo poslat nemůže. Já mluvím z pohledu Prahy, kde vidím luxusní vozidla a právě tyto ekonomické migranty, co jedou do ČR jako do bankomatu.

aevul

Vidíš, ohrazuješ se, když tě chci soudit podle jiných. Ale druhé na základě chování několika jiných odsuzuješ.