aliendrone

Jsme na tom už opravdu TAK mizerně?

Náhodou jsem narazil na toto: https://rohlik­.mediaboard.si­te/p/70-tisic-zen-si-nemuze-dovolit-damske-hygienicke-potreby-rohlikc-87
Není to nějaká kachna? Víme čeho všeho jsou v dem(ent)okracii presstituti a presstitutky schopní. 😕

Tedy jestli to JE pravda, tak snad už jen PROZATÍM politické monstrprocesy chybí. Nedostatek vložek pamatuji (ony BYLY, ale jen pro ty, kteří nebyli líní, případně ochotní „pustit chlup“ (a zpřístupnit si tak „podpultový sortiment“, což obnášelo cca 300% nárůst ceny – jak u čeho). Když vzpomenu např. na relativně nedávné skokové zvýšení cen vajíček (o 700%) aj. „vymoženosti blahobytně prosperující dem[ent]okracie)“, tak JAKÝ je rozdíl mezi minulostí a dneškem? Všechna negativa minula jsou zde z5 na plné pecky, jen k nim přibyly doslova MRAKY nových, dříve neznámých. Děkujeme pašíku Vašíku, CHROCHTY CHROCHT, to jsme si pomohli! 😕

Co mne ale nejvíce míchá je ta bohorovná drzost, se kterou se havloidi a s nimi spřáhnutí šmejdi doslova vysmívají rovnou do xichtu. JJ, milé dámy – dopřáváte si LUXUS měsíční periody? 😮 Tak PLAŤTE a oslavujte díky Bohu již zcepenělé prase! (BTW – DOUFÁM, že to není ani z poloviny pravda. Strašně nerad bych totiž MUSEL přestat nadávat na bolševiky.) Je to OPRAVDU tak špatné, co o tom soudíte? 😐 😶

Nejlepší odpověď
da ny

Obávám se, že to může být holá pravda.
Možná je to horší než si umíme představit.

Tampony jsou drahé a na levnější vložky mnohé ženy, samoživitelky penězi „neplýtvají“.
Před lety běžely na ČT1 a dalších TV, souběžně 2 šoty.
Peníze požadoval UNICEF. V. Preiss propůjčil hlas upoutávce, že každé 2. – 3. dítě nemá (rodiče) na obědy ve škole, dotované státem.

Chodívám do Tříkrálové kavárničky, její ředitel se ujme každého potřebného, včetně
„vyžírků“, než je prokoukne. Na faře je Šatník, kam nosí lidé oblečení (zapráší se po něm).
Mám tak trochu přehled o tom, co pořádají, organizují na faře…
Mnozí mladí (samoživitelky) a důchodci, jsou odkázáni na pomoc potravinové banky. Pro mladé ženy pořádají i kurzy, jak úsporně vařit a hospodařit. Jak udělat z prdu kuličku…. :/

Poptávka je i po nepotřebném, odloženém nábytku – sklady/banky se brzy vyprázdní. Přiopm zrovna i nový nábytek lze pořídit za nižší ceny. To v porovnání s cenami potravin, nedej Bože, kvalitních potravin (ovoc a zeleniny pro děti a na svátky a narozeniny, dostanou z banky i pytlík bonbonů, nebo čokoládu, či sušenku).
BYDLENÍ od měst a pronájmy bytů v OV, jsou vysoké.
(Naše sestřička dá za bydlení 40% svého příjmu
já z průměrného důchodu 45% = městu + energie, včetně kabelovky /společná anténa zde není a mám internet ;)/. Dvě práce mám tedy,
nejen pro „zábavu“ 😉

Počty potřebných = chudých, stále rostou.
Zejména v některých oblastech (nedostatek pracovních příležitostí, nízké mzdy, nízké vzdělání, žádná odbornost – zhoršená zaměstnatelnost.
Roste také bohužel počet mladých bez ukončeného základního vzdělání.

Staří pomáhají mladým, udržet standard (ne jen na nadstandard a věci zbytné, jako je dovolená). Těm nejslabším, nemá často, kdo pomoci, ani rodiče.

Stačí, když se přivalí vody, přijdou o práci, v místě s omezenou dopravní obslužností.
Absencí předškolních zařízení a není na poplatky.
Stačí, když přijde nemoc, omezí se pracovní schopnosti.

Na ptákoviny má stát dost peněz.
Nevýhodné smlouvy z minulosti vypořádat, na rozdíl od „sousedů“, bývalého
východního ani západního bloku neumíme (není prioritou)
Pomáháme, kde můžeme a i tam, jde nám síly/finance nestačí.
Před vlastním prahem a uvnitř si zamést neumíme (vlády).
Priority jsou, zvláště nyní, jinde.

Další odpovědi
Drap

Bohužellje to tak a možná ještě horší. Tvůrcům senzací se ta špatná čísla píší špatně. V minulosti když tyto pomůcky nebyly, tak je potřeba podotknout, že nebyly dočasně, když vyhořela fabrika na ně
. Myslím, že podle vývoje jde situaci v běžných spotřebních věcech a v jejich dostupnosti bude ještě zhoršovat.

Tonda Káňa

No, 70 000 žen, např. samoživitelek, je k celkovému počtu několika milionů žen v ČR dost málo. Samoživitelky byly a budou chudé vždy…

Ještě že tohle nemusím řešit, to už bych byl finančně v hajzlu úplně 😂😂

orwell

Počkáme, jestli se ozve jeden uživatel, který zde napravuje poklesky v našem myšlení a uvádí i odkazy na ty správné prameny. Pokud se neozve, tak to nejspíš bude pravda.
Taky se pamatuji na dobu, kdy se vyprávěl vtip na téma „není vata, nejsou vložky, není co dát mezi nožky.“ Ovšem řešení se našlo, protože to pokračovalo dál: „Tý co nejvíc huláká…“
Já si myslím, že tohle jen taková drobnost ve srovnání s tím, co nás ještě čeká. A co se týká té demokracie, ty si fakt myslíš, že ta skutečná někdy někde byla? Možná tak nějaké pokusy o ní. Slovy klasika: „Demokracie je kost hozená lidu, aby se udávil.“ Nebo „Nejmíň demokracie najdeš u toho, kdo ji má plnou hubu:“

Pepa25

Otázka na úrovni incela, který prvně zjistil, že existují SKUTEČNĚ chudé lidí (ne dezoláti postižení „fijalovou bídou“ kvůli nárůstu cen vajíček).
Proč zde stát nemůže zasáhnout je všem, kteří si další 5 a 5 dohromady, jasné: z těch odhadovaných 70 tis. žen jsou většina minority – Romky, bezdomovkyně, ženy na okraji společnosti (po vězení, s nemanželskými dětmi, které musely utéct před násilnými partnery atd.). Takovými by si stát NIKDY neobhájil příspěvky (hlavně zase před dezoláty) – stačilo minulý týden číst diskusi o milosti prezidenta těm dvěma ženám. Takže nastupují neziskové organizace – včetně té arcilotrovské – Člověka v tísni – která tu páchá dobro za Sorošovy a norské peníze (protože dezoláti by jim nepřispěli a to že „Rohlík pomáhá“ pro ně není důvod se připojit, ale jen zase zanadávat si na vládu … )
Tož tak k falešné solidaritě …

led

aliendrone, zjavne si začínate uvedomovať, že vami omylom navštívené storočie už minulo a presuňte sa do pôvodne naplánovaného roku a regiónu, kde sa momentálne nachádzate. Dnes je už viac ako 34 rokov po dni, keď „fáma zmenila svet“. Je rok 2024, 5.srpen Stredná Európa, Česká republika a blíži sa ďalšia spomienka na rok 1968. Hurá do nej! A rýchlo, kým nepríde rozluka spoločného štátu Čechov a Slovákov.

Jednoducho už každý nestíha sledovať „dávnu“ minulosť a bojovať o svoj život v súčasnosti

Paulina11

Příspěvek smazán administrátorem.

Paulina11

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Pepa25>>> Teď jsem odeslal do diskuze komentář k tvé odpovědi – a JE FUČ! 😮 😕
Zkusím ho tedy zrekontruovat. Jsem překvapen, žes vůbec odpověděl. 😮

Jinak – nechci ti vysvětlovat rozdíl, mezi chudobou a ZOUFALOU BÍDOU (ta přeci neexistuje v prosperující blahobytné havloidní dem(ent)okracii). 😉 Nebudu ti ani vysvětlovat PROČ je pro zhovadilý havloidní stát tak obtížné pomoci VLASTNÍM OBČANŮM, zatímco pro hajzly typu Zelenský (a jeho banda) máme peněz DOST. A když už náhodou nemáme, tak si na ně BEZ POTÍŽÍ PŮJČÍME. 😮 😕

Nechci se rozčilovat, ale SNAD mi uvěříš, že jsem za ta prožitá léta nasbíral a obohatil svůj slovník značným množstvím všemožných invektiv. Které s ohledem na ostatní nemíním vypisovat, tudíž si je na svoji adresu PLS domysli sám. Děkuji! 😉 😁 😁

aliendrone

led>>> Ó hvězdo půlnoční, jež svojí krásou láká nešťastníky do náruče hříchů (a tudíž do PEKLA 😉 ), co mám na to odpovědět? NJN, přiznávám, že nejsem v obraze. Vždy mé zájmy preferovaly umění sv. obrázků emisních bank. A když došlo na něco jiného, tak to byla topologie prostoru, kde se sbíhají ženské nohy, jsem už prostě takový. 😉 🙂

Pracuji na tom, ale jde mi to bídně. Znáte to o starém psu a učení se novým kouskům, že ano? 🙂

led

alien, doba si žiada obete a „starý pes“ aj keď mladoň, sa musí „učit novým kouskům“. Ak ich nepozná, ani „sväté obrázky emisných bank“, ani znalosť „topologie prostoru, kde se sbíhají ženské nohy“ mu nepomôžu prežiť pokojnú starobu. Časy sa menia a medziľudské vzťahy tiež. Ale aj tak ju vám prajem, vy mimozemšťan, ktorého prieskumná činnosť na planéte Zem narobila menej škody, než pokrok v mene „svatých obrázkov emisních bank“

aliendrone

orwell>>> V tom se shodneme, že REÁLNÁ demkoracie je spíš sen. Iluze, která se dobře prodává, protože má krásné balení. Tak jako dnešní výrobky. A po jeho otevření, inu protažený xicht až na zem. 😉

Ne že bych zavrhoval demokratický princip obecně. On MŮŽE mít opodstatnění a praktickou hodnotu. Otázkou je KDY a za JAKÝCH OKOLNOSTÍ? Jisté je, že je obtížné stanovit už jen V JAK VELKÝCH statistických souborech? V malých skupinách čítajících několik jedinců? Ano, dokonce i v souborech čítajících možná i několik desítek. Tak do velikosti hokejového mužstva kupříkladu. Ovšem už na souboru velikém jako starověká polis (Athény) se jasně ukázalo, že demokratický princip má své hranice (a to vůbec nemluvím o tom, že tehdejší demokracie [byť „výběrová“, pouze pro občany] měla důležité POJISTKY, které zabraňovaly projevům mnoha demokratických nešvarů. A kterých se v současnosti praktikovaná dem(ent)okracie (jejich zavedení) BOJÍ jako čert kříže. 😕

I když bych se rád řadil mezi idealisty, tak pravda je, že pragmaticky zůstávám „nohama na zemi“. Možná je OPRAVDOVÁ demokracie pouhou utopií (to mi přijde pravděpodobné, ale zcela jistě to pochopitelně nevím). Každopádně je zajímavé o tom spekulovat. 🙂

aliendrone

orwell>>> Ještě dodám, že nejspíše čekáš na odezvu MARNĚ. Jako ostatně vždy, když je nahozeno podobné, jemu nepříjemné téma. MOŽNÁ vyhledává „seriózní a nejprogresivnější studii“ o tom, kterak je používání dámských hygienických propriet ŠKODLIVÉ, ne-li vyloženě NEBEZPEČNÉ. 🙂 Případně ji právě píše. 😉 😁 😁

orwell

Kdepak marně. Vidíš, ozval se! Já už dokážu tak s 90% úspěšností předvídat, kdy se chytí. Občas mně to sice nevyjde, ale jen občas. Když jsem psal svoji odpověď a napsal „Pokud se neozve, tak to nejspíš bude pravda.“ tak to přece nemohl tak nechat, no né? To byla přímo hozená rukavice. 🙂 Sice jsem si už začínal myslet, že mně to nevyjde, ale prostě mu to nedalo. Dá se s ním pracovat. 🙂

aliendrone

Tonda Káňa>>> Hmmm, musíš si uvědomit, že z celkového počtu žen jich cca 1/3 tyhle věci nepotřebuje (moc mladé NEBO staré). Mně to vychází na 2 % z adekvátní populace (které se to týká). DVĚ ze STA? 😮 Nejde přeci o žádný Bahamy nebo jen lahváče. Bez toho se člověk OBEJDE. Tohle je spíše životní úroveň bližší sev. Koreji, než civilizaci. KAM jsme se to dostali… ☹

Tonda Káňa

Mně tedy vychází cca 4 %, ale to je jedno. Jako je to asi dost, ale je nutno si uvědomit, že to znamená, že 96 % žen je OK. Je to jistě problém, ale pochybuji, že za komančů to bylo lepší. O KLDR ani nemluvě, tam ani nemají pomalu co žrát…😐

aliendrone

Tonda Káňa>>> Já v tom vidím ZNAČNÝ rozdíl oproti totáči. Tehdy bylo období, kdy vložky nebyly (ony BYLY, ale viz otázka), niocméně pokud byly, tak si je mohla dovolit koupit KAŽDÁ baba (nepočítám exotky, které prochlastaly výplatu do halíře hned první den apod. typy). 😉

To, že si nemohly dovolit koupit třeba auto a „normální prací“ (bráno TEHDEJŠÍM měřítkem, kdy se v zásadě nezřídka spíše „chodilo do zaměstnání“, než reálně pracovalo) si na auto NEMOHLY vydělat je jedna věc. Jiná věc je pořízení něčeho tak nezbytného, jako jsou hygienické potřeby. To za totáče dokázala i „blbá uzklízečka“ (vydělat si na ně, zaplatit nájemné apod. a nezdechnout při tom hladem). A pokud si dnešní PRACUJÍCÍ ženy ty blbé vložky NEMOHOU DOVOLIT zakoupit… nwm, nwm jak ti vysvětlit, že je v tom doslova ZÁSADNÍ rozdíl. 😐

Tonda Káňa

Špatné dosazení do kalkulačky, podle tvých předpokladů to jsou cca ty 2 %

aliendrone

Eh, MOŽNÁ mám jen nesprávný úhel pohledu. Venkoncem proč by baby neměly platit? Tak jako tak s nimi každý čtvrtý týden nic není, výsledky sotva poloviční. A ještě my chlapi máme „mít pochopení“. TŮDLE, motorový nůdle! Progresivní genderismus V PRAXI – všem STEJNÝM metrem, co myslíte? 😉

Muehehehehe! 😁 😁 😁 😁 😁