peterd108

Je ve východní Evropě nějaká vyspělejší země než Česko?

Nejlepší odpověď
Toxik 9719

Já si myslím,že asi ano,protože jiné země nemají takové poslance jako my. Holubi mají lepší mozek než celý parlament dohromady

Další odpovědi
Kepler

Kupodivu není, dokonce ani ve střední Evropě. Tedy pokud to berem podle HDP na hlavu. Už jsme dokonce předstihli i Slovinsko a jsme na špici.

zjentek

Ještě maďarky a ukrainky mně přišly takové vyspělejší, jinak už nic!

annas

Záleží na tom, co se poovnává, v čem je vyspělejší.

Ekonomická úspěšnost – r. 2018
https://www.po­litico.eu/arti­cle/central-and-eastern-eu-gdp-growth-economies/

Anglický zdroj uvádí očekáváný růst HDP v těchto zermích Evropy v r. 2018 Zkuste se podívat na jejich srovnání.

Na východě jsou podle pořadí na tom lépe Slováci.

Malta – Romania- Slovenia – Ireland – Bulgaria – Poland- Slovakia – Hungary – Latvia – Luxembourg – Estonia – Czech Republic.

Kryšpín

V Česku je to dvojmo super Praha a zbytek