Rokio

Je trestné vychvalovat Adolfa Hitlera?

Trestné je podporovat směry utlačující lidská práva. Zakázané je tím pádem podporovat nacismus a možná ještě fašismus.

Pokud ale někdo napíše, že Adolf Hitler (jako osoba), nebyl tak zlý, může to být trestně postižitelné?

Odpovědi
elkon

Jak ty jsi mohl vystudovat školu.

zjentek

Je trestné vychvalovat Ukrajince?

(Odpověděl sis? No vidíš.)

Hele, když tě budou chtít za pravdu upálit, upálí tě za ni. Tečka.

(Mrkni na Elkoně. Ten tě upálí, ani s čubičkou se nerozloučíš. Stačí, když od systému dostane požehnání [pusť si na YT testy na intelektuálech, jak zpravidla identicky reagují na slepé autority, čistě pragmaticky, bez jakékoli množiny vlastního přesvědčení].)

Filip84

Taky nechápu, jak jsi mohl vystudovat střední školu! To je bisarní, to je plivnutí do tváře všem poctivým studentům, co to mají vydřené! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🙄

Trestným činem je propagovat hnutí, které vede k potlačování práv člověka a občana, pro takové hnutí vychvalovat nebo zpochybňovat genocidu.

Bude tedy záležet na kontextu. Pokud bys napsal nějaký elaborát, který by se zabýval jen a pouze psychologickou profilací osoby Adolf Hitler, tak jistě ne, ale kdybys byl s to napsat takový elaborát, tak se nebudeš uchylovat k dětinských vulgarisacím typu, že „nebyl až tak zlý“, to je prostě pitomost.

Pokud se budeš věnovat Adolfu Hitlerovi jako členu NSDAP, říšskému kancléři, Vůdci Velkoněmecké říše etc. etc. etc., tak se obávám, že to trestné pravděpodobně bude.

Kvantum

Pokud to napíše, může to být trestně postizitelne ale když si někdo myslí ze to je král světa tak ať o tom nikde nevypraví a pouze si to mysli v hlavě protože většina lidi má úplně jiný názor

paul1

Určitě to trestné je. Patří mezi válečné zločince. Tady je částečný seznam:

Zdroj: https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-politika/95290/nej­horsi-valecni-zlocinci-novodobe-historie.html

Kryšpín

Pokud nebudeš podporovat přímo Německého Hitlera tak by to neměl být problém četl jsem že jméno Hitler není jediné, a také bojoval proti Sovětům a komunistům.
Jinak nacisté a Ada měli zvláštní pouto spojované s přírodou, přírodu vnímali jako absolutní pořádek v níž je jasný řád, že silnější zvítězí a slabí zaniknou. Měli také zákony na ochranu zvířat přísně postihovali týrání zvířat ochranu živočichů přírody a to vše pod dozorem Ady Hitlera.

Marty Koller

Není trestné ho mít rád, ale chovat se jako on nebo ho napodobovat.