Kepler

Je tady někdo, kdo si myslí, že by dokázal řídit tuto zemi lépe než současná vláda?

Samozřejmě že současná vláda není ideální, ale která je?

Nejlepší odpověď
anonym

Výš názor?

Ano, dost bylo levicové politiky hnutí ANO. Nezodpovědné rozhazování peněz, nadělání obrovské dluhové sekyry, nárůst byrokracie, okleštění podnikatelského sektoru, podpora hrubnutí politiky, podivné podlézání, paktování se s populisty a s krajními politikami zleva a zprava, projídání peněz, arogance, neschopnost řízení resortů (1 ministr a dva sektory je nad logické chápání) plus střídání ministrů jako ve vile Vyvolených. Problémy premiéra, které zatěžují naši zemi, čím dál více nečitelnost naší politiky a tak lze pokračovat.

Co je horší, že není tak silná konkurence, že tento marast bude hluboký a jediné co se stane je to, že vládní politici v tichosti odejdou z politiky a odmítnou se zpovídat ze své politiky. Jsme jak na Titanicu, zatímco ostatní země pomalu či rychle nabírají kurs odpovědné politiky a investování, připravují čluny, aby nespadli hluboko, u nás se stále tancuje na špičce lodi, protože lidé neprozřeli. A zatímco se loď bude potápět, premiér již startuje motorový člun a lidé naivně doufají, že jede pro pomoc. I kdepak.

Další odpovědi
Lgee

Ano, cítím se na to

Gonfaloniér

Moment, poradím se s Antiky

Proč diktaturu? Vůbec nejhorší forma vlády.

Neřeknu. To by přece bylo chvástání. :D Ale upřímně se chystám za 6 let vstoupit do „veřejného života.“ ;)

Myslím, že současná vláda úplně špatná není a většinu předešlých bych shledával mnohem negativněji. Problém je ale spíš systém a režim.
Dokonalá ta vláda učitě není. Politika i s jejími představiteli mi připadají jako děcká hra někde na hřišti, kde se jen handrkují a chvástají se něčím, co neumí. Všichni dětinští, bez řádu a respektu, bez znalostí a odpovědnosti. Politika jako správa lidské společnosti by se měla brát co nejvážněji a nejzodpovědněji a ve funkcích by měli být ti skutečně povolaní, kteří se o to zaslouží díky svým schopnostem a vědomostem. Díky celkové kompetenci pro úřad.. Zastávat úřad by mělo být mnohem těžší a potenciální kandidáti by toho měli splňovat hodně. Měli by se předem osvědčit a prokázat, co v nich je, co se naučili. Navíc v tomot systému na politické scéně chybí řád a dohled nad politiky (nemyslím jen protikorupční), usměrňující a vedoucí síla. Nyní stačí, že mají nějakou VŠ a dost hlasů.

Petr Kaňa

No, když mi někdo pomůže?

zjentek

V žádném případě recept nemám

Já ne. Totiž já bych celý ten stát dokázal řídit maximálně jako firmu a to bych ho dotáhl nejspíš do pěkný řitě, si myslím, bo vím, co je peklem tohoto světa. Ano, je to prodej produkce za účelem zisku, prostě čiré podnikání, no.

Kelt

No, když mi někdo pomůže?

No když si myslíš, že to tahle vláda vede špatně, tak kam by to měli vést a jaké kroky by se měly provést. Vše je o tom, dostat se ze současného stavu do nějakého očekávaného?

ozzius

Chtělo by to diktaturu

Kepler

Kelt: já si nemyslím, že to to současná vláda vedla špatně. Byl jsem spíš zvědavý na návrhy.

Kepler

Jens: tedy odpověz na otázku: byl bys schopen , nebo ne? Když tak proč. Kecálků a kritiků je tato země už přeplněna, ale nikdo nic nedělá.

Alesh

A ty bys byl schopen? Co se tím jako snažíš dokázat?

anonym

Sebekriticky? Nevím, zda bych byl schopen do tohoto prostředí vstoupit, nemám hroší kůži, tvrdé lokty. Takže? Asi ne. Nicméně volám po efektivnějšímu fungování politiky a pokud alespoň pár těchto bodů bude ona politická reprezentace sdílet, jsem ochoten popřemýšlet o propůjčení svého hlasu.

Kritika není jen na adresu vlády, to by bylo krátkozraké, neboť opozice neumí o nic více reflektovat dnešní problémy. Problém je absence diskuze (hodnotné diskuze), kterou ovšem nikdo nechce tak nějak otevřít.

Ne každý kritik jde do politiky, kritika musí jít i zvenčí a hájit pozici kontroly, která je v demokracii nezbytná. Nevím, když vidím hluboké nedostatky vlády, proč bych měl nutně radit, co mají dělat. Tito lidé mnohdy nerozumí smyslu politiky a zamění si jej. Snažím se hledat alternativu, pokud možno v tradičních vodách.

Kepler

Máš pravdu, ale jak ztohoven?