M_Petr_M

Je správné posmívat se jiným národům?

Na TeamSpeaku se pripojím na mezinárodní server a slysím: Every Turkey is terrorist. Go support ISIS. Erdogan is gay.
nebo (hlavně od čechů) Slovakian dont have underground. Shut up slovak and go build underground. nebo němcům Hello kind von Hitler. Merkell open to migrants. Hello my black friend.

JE Z TOHO NĚCO SPRÁVNÉ?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne neni. Ale to ví už každý průměrný žák 5 třídy ZŠ

Další odpovědi
dubraro

Taková prohlášení vypovídají víc o jejich pisateli, než o popisovaném národu.

Nuk nuk

Rozhodně to není správné. Je normální, že jsou člověku některá etnika sympatičtější a některá lidově řečeno „moc nemusí“. Ale napsat nebo vyslovit něco na tento způsob hraničí s nevzdělaností, „buranstvím“ a ignorantstvím.
Že je Erdogan nevyzpytatelný diktátor, je jedna věc. Druhá věc je, co si myslí řadový Turek, a v tom může být a často je ohromný rozdíl.
My si se Slováky nemáme moc, co vyčítat. A co se úrovně týče, o metru to fakt není.
Němci jsou jeden z mála národů, který si to, co napáchal, dokázal přiznat a nazvat to genocidou, a splatit alespoň to, co se splatit dalo.

Každý národ má své špatné i dobré vlastnosti a události.

anonym

Já toto beru jako neškodné vtipy, nad kterými se urazí jen opravdu citlivý člověk. Je to něco podobného jako „Your mom“ vtipy. Prostě to nemůžete brát vážně…

Nerevarin

Řekl bych, že do určité míry ano. Ale ta hranice je velmi tenká. Je spousta komiků, kteří si dělají srandu z bílých, černých, asiatů a indů a určitý způsob je v pořádku, pokud není vyloženě úražlivý. Jenomže každý může být jinak citlivý, každý ten práh může mít někde jinde. Pokud někoho nesmyslně nazvu gayem, tak to podle mě není humorné. Je jasné, že na internetu, či komunikačních prostředcích jako je TeamSpeak, si to každý anonymně rozjede na plné čáře a do očí by to nikdy neřekl. Navíc je velmi pravděpodobné, že mezi hráči, co uráží ostatní, jsou nejvíce děti, či lidé pod dvacet let. Dospělý většinou nemá potřebu provokovat, či někomu nadávat. Zároveň to může být jakási taktika na odvedení pozornosti. Hráč začne provokovat a hanlivě psát, aby rozhodil soupeře.

Cenobita

Ale zase pravdou je, že například 3. Říše vytvořila v Evropě tolik bolesti, že ještě dnes je stále cítit, proto se asi člověk nemůže na Němce dívat úplně bez historických souvislostí, tedy minimálně jako na lidi, kteří s Hitlerem v jednom státě žili a budovali.

O Turecku je těžké se vyjadřovat, je tak nestabilní a tak nepředvídatelné, že dnes nikdo neví kam a jakou cestou se vydá, zda k demokracii, či k teokracii.

O Australanech je těžké nevzpomenout, že jsou nazývání cheepfucker.

O Češích se stále skloňují ty ponožky a sandály a knedlo vepřo.

O Francouzích je těžké nepřemýšlet jako o žabožroutech.

Takže vždy budou nějaké zkratky, ale některé nejsou zlé, jsou třeba odlehčením, či humorem.

http://flatroc­k.org.nz/static/fron­tpage/assets/a­nimals/french_de­licacy.jpg

jáára

Takhle jax to napsal, tak asi ne, ale my si ve hře normálně nadáváme nebo posíláme kamsi… Angličana pošlu hrát kriket, pak mu pošlu u gay u. Všichni se leta známe. To je stará hra a dobrá komunita.

_
to hraju 8let a furt není konec…
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=nbSfT87vqLQ

Zdroj: http://www.dra­gonscave-4ever.eu/