paul1

Je reálné, že by někdy platil zákon, který by nutil politiky k plnění předvolebních sli­bů?

Nebo je to sci-fi? A nebo aby jim zakazoval slibovat voličům všelico podle hesla „nikdo Vám toho neslíbí tolik, jako já“.

Nejlepší odpověď
Dochy

Asi sci-fi.
Mimochodem, to heslo by spíš mělo být: „Nikdo vám nedá to co já vám slíbím“ 😉

Další odpovědi
aliendrone

Zkusil jsem si to představit včetně důsledků. Proboha! Místo předvolebních báchorek (nulová účast, kdo by do toho šel?) by televize NUCENĚ nasadily další vaření, výměny ponožek či manželek a neverendingblb seriály. :o ;)

Fakt, že zodpovědnost politiků je REÁLNĚ NULOVÁ je jedním z klíčových faktorů úspěchu dem(ent)okracie. Přes tohle vlak neprojede, ani kdyby ho tlačila atomová bomba. ;) :D :D

Ametyst

To nám dřív zruší ty volby. Je zajímavé, jak se opatrně našlapuje kolem žhavých témat, které lidi trápí a zajímají. Matěj Stropnický se musel odstěhovat 50 km z pražské liberální bubliny (jeho slova), aby zjistil, že tam na vsi se v hospodě nedívají na Českou televizi a že nikoho nezajímají práva LGBT.

Kepler

Tohle asi reálné není. Politické strany mohou s čistým svědomím slíbit cokoliv a možná to myslí i upřímně. Když sliby nesplní, tak řeknou: „Sorry, ale my jsme to tak opravdu chtěli, bohužel jsme to v parlamentu nedokázali prosadit. Ostatní nám hážou klacky pod nohy.“

led

Ten zákon je, je to hlas a vôľa ľudu. Ak sa voliči postavia, niektorí si to pamätajú, iní o tom čítali, spomeňte si na roky 1948, 1968, 1989, kedy sa uplatnil Zákon ľudu… Každá vláda, každý politik, žije v strachu pred týmto nepísaným zákonom, vie, že žije a pôsobí len z vôle voličov. Prinajmenšom, po skončení volebného obdobia už nebude zvolený.
Môžte povedať „Teória“, ale teória ktorá už v praxi dokázala svoju silu.

Postmaster

Politika je reklama a reklama nás klame

Voltaire

Těžko vymahatelné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Kepler: Napadlo mě to otřepané rčení Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky. 🙂