zjentek

Je pravda, že pokud šeřík po odkvětu neostříhám, tak příštím rokem nepokvete?

..a nebo už nikdy nepokvete? !!

Nejlepší odpověď
ratava

Mame jich na sidlisti spousty a nijak si nevsimam, ze by nekdo strihal po odkvetu. A i tak kvete. Na zahrade taky nestriham rok co rok. Kvete i tak. Jen ty odkvetle casti trochu kazi vzhled… nevim,zda je to odrudou, ale…

Další odpovědi
Drap

Je to nesmysl. Pokud by to bylo pravda, tak šeříky na mezích a v různých zákoutích by nikdy nevykvetly.

cochee

Pokvete, ale tak nějak „ubožeji“ – když květenství po odkvětu odstříháš, příští rok jsou květy hezčí, bohatší, plnější a je jich více než bez odstříhání.

talka

Kdes vzal ten nesmysl?!