FlAsh_7

Je pornografie neetická?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si přečíst odpovědi na otázku z archivu,

„Je výstava fotografií souložícího páru umění nebo pornografie?“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-vystava-fotografii-souloziciho-paru-umeni-nebo-pornografie

Záleží jak pro koho, co považuje za etiku.

Domnívám se, že akt je umělecký, erotika něco naznačuje a porno zobrazuje vše „natvrdo.“ To, co je důvěrné mezi dvěma jedinci, se vystavuje na obdiv. Ale zřejmě dobře placené.

I když hranice mezi erotikou a pornem jsou subjektivní. Internet porno rozšířil včetně dětské pornografie.

Podobně jako v novinách nebo v televizi není dovolené ani na internetu šířit nelegální obsah, tedy např. dětskou pornografii. někde jsem četla, že Google zpřísnil podmínky pro vkládání „tvrdého“ porna.

Někdo může souhlasit s natáčením sexu, ale nikoliv s jeho zveřejněním. Často dochází ke zneužívání, třeba koláže s obličeji, které nepatří k tělu aktérů

Oba uvedené příklady jsou neetické. Myslím, že porno není činnost, v níž převažuje etika. Opakuji je rozdíl mezi erotickými či pornografický­mi záběry

Hodnocení je čistě individuální.

Další odpovědi
zjentek

Porno je o sexu. A sex je o intimitě a ta už v jádru slova člověka jaksi nabádá, že by si ji měl nechat do soukromí, kam nikdo nevidí (vyjma jeho intimního partnera/ky). Pokud to takto funguje, jde přímo o etiku? Popřemýšlejme.. (;

Veřejná intimita… protimluv, který mně přijde jako cosi nikoli neetického, ovšem hodně necitelného. Myslím si, že pokud má kdokoli zájem (ať jsou důvody jakékoli) úspěšně v sobě zabít jakýsi vrozený cit, může začít právě u porna (platí pro aktéry, nikoli pro občasné pozorovatele anebo nemocné/závislé čumily).

autacek

Pohled společnosti na pornografii se vyvíjí, ostatně samotné zobrazování nahoty prošlo i v umění překotným vývojem a změnami.

Když například bývalý režim vytáhl na Martu Kubišovou nějaké pornografické fotky co (údajně) nafotila, znamenalo to konec její tehdejší pěvecké kariéry, neb takové mravy nebyly slučitelné s hodnotami socialistického člověka, skutečný důvod byl pochopitelně jiný, nicméně tak málo pro distanc stačilo.

Dnes může fotit či točit porno klidně i zastupitelka hlavního města Prahy a nikomu to „zvláštní“ nepřijde. https://www.bles­k.cz/clanek/ce­lebrity-ceske-celebrity/568792/pr­itelkyne-pirata-michalka-podruhe-v-akci-valecek-vystridala-okurka.html

paul1

Některá je celkem hezká.

led

Odhaľovanie ľudského tela môže byť umenie ale môže byť aj pornografia. Záleží od adresáta (diváka), spôsobu odhaľovania, zámeru, miesta, času a prirodzene aj myslenia danej spoločnosti.
V antike nahé telo napríklad pri športe bolo prirodzené, ale v stredoveku vidieť odhalený členok ženy (holé prsia neboli prekážkou) bolo kacírstvo.
Aj dnes napríklad na fotografiách žien Jána Saudka sa nezhodlo mnoho kritikov bolo to „porno, alebo umenie“?

Lgee

Záleží na úhlu pohledu.

Nassin

Je. Třeba porno se zvířaty, nezletilými…

Rokio

Ano, např. dětská a zoofilní pornografie. Dále kupříkladu pornografie s prvky bondage, bdsm praktiky apod.

Speed77

Ano. Přímo nemravná. Intimita, sex je soukromá záležitost, o tom se nemá ani mluvit (s cizími), natož jim to předvádět. 😂
Nahota je taky o něčem jiném. Může a nemusí být nemravná. Je přirozená, sex je taky přirozený, ale porno, ať se na to díváš s s jakéhokoli pohledu není normální, přirozené ani mravné. Je to průmysl, byznys založený na chtíči, na nemravnosti, výdělečnosti. Promiskuita, odhalování soukromí, přímá podpora úpadku společnosti/mravů, nerealita (i když to už je o něčem jiném).
Vždy je to hlavně o kultuře, jde ale především spíš o nahotu a její vnímání. Na sex se taky může pohlížet jinak, ale porno není nic etického.
Chápej, co je etika, etiketa, mravy,…

Drap

Ty to vidíš jako porno? Já bych to hodnotil pouze jako ukázku, čeho jsou chudí duchem všeho schopní.

Gus_Fring

V pornografii nevidím žádný problém.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.