Rokio

Je poltergeist mocnější než duch?

Co umí navíc takový poltergeist oproti duchovi? Má i nějaké zápory?

Odpovědi
tvaruzekcz

Existují různé kategorie entit: první jsou tzv. přisedlé duše. Jedná se o zbytkovou energii po někom, kdo sice zemřel, ale zůstaly po něm stopy energie v nábytku, ve starých artefaktech, v zrcadlech a tak dále. Druhá skupina je trošku širší. Jsou to události zachycené v časové smyčce. Například, někde se válčilo a začnou se tam objevovat vojáci a ti vám pochodují přes obývák. Pak je skupina, která se nazývá revenanti nebo-li navrátilci či nemrtví. Každému je po smrti umožněno odejít do světla, ale zdržují ho závazky a vazba na hmotu. Může to být majetek, děti, zkrátka cokoliv, co člověk nechce opustit. Nebo se dotyčného nechce rodina vzdát. To bývá často u sebevrahů. Ti tu také zůstávají povětšinou všichni. Tedy pokud jim není odpuštěno. No a pak tu jsou ještě démoni, kteří dokážou vstupovat do bytostí, ale tohle už spíše spadá do působení církve.