Usoman

Je oloupané bílé jádérko z pecky nektarinky jedlé?

Odpovědi
Cenobita

Otázka nebyla na to zda je zdravé, ale zda je jedlé.

Ano je jedlé, některá taková jádra však obsahují toxiny. Já osobně všechna jádra z citrusů, meruněk, mandloní i broskví jím, tedy pokud mám chuť je rozlouskávat. Ovšem konzumovat větší množství může způsobit zdravotní problémy, údajně právě větší množství jader meruňky může být nebezpečné, údajně, protože jsem jich na posezení snědl 50 a nic, stále jsem tu.

Že jsou jádra jedlá, v přírodě dokazuje spousta živočichů, kteří se jádry živí.

pucipuci

Ne, je více nezdravé než zdravé. Ono je to podobné i u meruněk.
http://eshop.al­fafit.cz/cz-detail-235738-wolfberry-merunkova-jadra-100-g.html