Gestas

Je nějaký rozdíl mezi odvahou a statečností?

Odpovědi
agentpv

Odvaha = jít do nečeho riskantího spíš ve skupině…
Statečnost = osobní postoj reakce bez ohledu na riziko …

quentos

Podle SSJČ jsou to synonyma.

Osobně tam jemný rozdíl vidím – odvaha je odhodlání čelit riziku v budoucnosti, statečnost spíše o snášení nepříjemností v přítomnosti bez emocí.

Kepler

Já tam přece jenom nějaký rozdíl vidím. Odvahu má neinformovaný blbec, statečný informovaný je a přesto do toho jde.

Lukes888

Odvaha může být to, když se jedinec po delším uvažování rozhodne jít do riskantní situace.
Statečnost může být to když se např. voják odhodlá splnit velmi nebezpečný úkol.