Frogman

Je nějaký rozdíl mezi bufetem a kantýnou?

Nejlepší odpověď
anonym

Bufet..rychlé občerstvení ve stoje ( nemusí být pravidlem…bývaly tam dva, tři stolky k sezení), prodávalo se i pivo…po ránu bývala dobrá držková nebo gulášová polévka
Kantýna…většinou ve fabrice kde se kupovala svačina, popřípadě tam býval jeden stolek k sezení u jídla, alkohol se tam nečepoval

Další odpovědi
Kepler

Původně bufet [bufet i bifé] >> jídelna se samoobsluhou, rychlé občerstvení, stůl nebo místnost s občerstvením
kantýna >> jídelna
Obojí může být souběžně i výčep.
Takže rozdíl to asi není.
(ABZ, ÚJČ)

marci1

1.Bufet-může být stánek s nabídkou nápojů a pokrmů na nádražích, veřejné zařízení rychlého občerstvení, potraviny rozložené na stole třeba v hotelu, tzv. švédský stůl.
2.Kantýna-prodejna občerstvení pro zaměstnance v továrně, případně závodní jídelna. 🙂

Klaproth

Hlavní rozdíl je ten, že do bufetu jsme chodili před a po směně. Do kantýny během šichty.

Cenobita

šp.:

cantina – kantýna
cantina – restaurace
cantina – sklep
cantina – sklípek

it.:

cantina – sklep
cantina – výčep
cantina – kantýna
cantina – prodej vína

Original Cantina Scene – A New Hope – Star Wars:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=g6PDcBhOD­qo

cantina – mexická restaurace

http://www.res­tauracecantina­.cz/