Themeansar

Je demokratický kapitalismus už mrtvý, a tak zde bude digitální systematismus?

Evoluční program neustále nahrazuje staré za nové nebo chybné za správné, takto vznikají teorie, co se v praxi testují metodou pokus omyl, za mnoho tisíciletí lidi vyzkoušeli nekonečně teorií a většinou teorie v praxi selhali, byl zde; feudalismus, kapitalismus, socialismus, komunismus, humanismus, dogmatismus, populismus, kariérismus, egoismus, centralismus, globalismus atd.

Vše zde funguje na principu hry, život byl a bude hra o zdroje, a o to co potřebujeme abychom se měli dobře.
Každá hra má svoje pravidla a ten kdo porušuje pravidla je za to potrestán.

Současnost je založena na Kapitálu, a tak jí nazýváme kapitalismem, socialismus nebo humanismus to je sociální kapitalismus, který vždy evolučně skončí jako dogmatická totalita.

Vše je o tom, aby zde byli běžné rovné příležitosti, tak jako je tomu třeba ve sportu, svoboda je v možnosti volby z více možností.

Může systém nahradit kapitál?

Je to jako v šachové hře kde systém dokáže porazit kapitál, právě přichází nové systémy, které umí porazit kapitál, takovým novým systémem je telefon a notebook, je to moderní technické zařízení, které nám dává možnosti, které jsme si před sto lety neuměli představit.

Nebude to už evolučně trvat dlouho a začne nahrazování zaměstnanců za techniku a programy, vše jde dneska už naprogramovat a optimalizovat tak aby to nahradilo lidskou práci která je drahá a nekvalitní.

Odpovědi
Kalim_YT

Jiná odpověď

Diskuze o budoucnosti společenských a ekonomických systémů je složitá a otevřená otázka. Je třeba si uvědomit, že předpovědi a prognózy v této oblasti jsou náchylné k chybám a nejistotám. Je možné, že budoucnost bude přinášet inovace a změny, které mohou mít vliv na současný kapitalistický systém.

Je pravda, že digitální technologie a automatizace mají významný dopad na pracovní trh a mohou nahrazovat lidskou práci. V některých odvětvích již vidíme automatizaci a použití algoritmů místo lidských zaměstnanců. Avšak je důležité si uvědomit, že sociální a ekonomické systémy jsou velmi komplexní a ovlivňuje je mnoho faktorů, jako jsou politika, sociální normy, etika a kulturní kontext.

Zatím není jasná odpověď na to, zda digitální systematismus nebo jiný nový systém nahradí kapitalismus. Existuje mnoho alternativních modelů a konceptů, které se snaží představit nové způsoby organizace a rozdělení zdrojů, jako například sdílená ekonomika, postkapitalismus, základní příjem atd. Nicméně, implementace těchto modelů je složitá a často narazí na politické, ekonomické a sociální překážky.

Je také důležité brát v úvahu, že společenské a ekonomické systémy jsou produktem lidských rozhodnutí a interakcí. Je tedy možné, že budoucnost závisí na vůli a schopnosti lidí přijmout a provést změny, které jsou nezbytné pro vytvoření nových systémů a paradigmat.

V každém případě je nezbytné pečlivě zkoumat a analyzovat dopady technologických inovací a hledat způsoby, jak se přizpůsobit a řešit případné problémy, které se mohou vyskytnout. Diskuze o budoucnosti systémů by měla zahrnovat různé perspektivy a odborné přístupy a měla by být podporována otevřeným a kritickým myšlením.

elkon

Jiná odpověď

A další bláboly na pokračování.