tadeas.klime

Je Česká televize neutrální a pracuje pro prospěch české většiny?

Je česká televize neutrální. A místo podpory ateismu a české většiny, nestraní spíše konkrétním náboženským filozofiím a minoritním zájmům?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
df

Ne

Pche, to určitě.

elkon

Ne

Zdá se, že žiješ na druhém konci světa, když můžeš takový dotaz položit, nebo nepoužíváš svou hlavu. Anebo nic nechápeš. Česká televize, jako veřejnoprávní médium má být v první řadě nestranná a objektivní, což není.

tituly

Ne

Podle mě se vůbec nedá mluvit o prospěchu. Jen o objektivitě.

Často se říká, že je objektivní, není to pravda. Může být objektivnější, než některé jiné. Ale pořád to neznamená, že nepodléhá názorům skupin a jednotlivců. A že zde nejsou dezinformace, propagace, není pod vlivy, preferencemi a zaujatostí.
Jaký je zdroj informací, jaký je přístup, jaký je názor tvůrce reportáží a zpráv? A nepodléhá i stát (politicky a jinak) některým názorům a směrům? Opravdu je nezávislá a především nestranná? Podle mě stranní dost a zaujímá různé postoje. Důvěryhodnost je zde jen o vnímání. Myslet si to lidí můžou a pak budou přijímat vše, co je zde servírováno za čistou pravdu.

Drap

Ne

Ne neni. Kdyby informovala podobným způsobem jako ČT třeba Německá televize, tak dodnes chudáci nevědí že Hitler prohrál válku a že válka skončila.

jepik

Ne

Pepa25

Ano

Samozřejmě. A vysílání náboženské reakce ČT pravidelně sleduji, vy „podporo ateismu“

Filip84

Jiné

Atheismus je, respektive může být, protože atheismus nemá dogmatiku, naprosto shodným náboženským přesvědčením, jako například katholicismus, nebo judaismus.

Podle ustanovení čl.2 odst.1 Listiny základních práv a svobod stát je založen na demokratických hodnotách a nesmí se vázat ani na výlučnou ideologii, ani na náboženské vyznání.

Dobu, kdy státním náboženstvím byl vědecký atheismus, máme, naštěstí, za sebou. Proto mi, prosím, vysvětli, nejlépe jako tříletému dítěti, nexus causalis mezi tvrzením, že podporavala-li by Česká televise atheismus, že by byla neutrální? To je lapsus. 🤦‍♀️

Pokud dotaz směřuje ke sdílení postojů, názorů a stanovisek uživatelů na dané thema, prosím – nic proti. Já nemám telekinetaskop od roku 2005, proto žádný názor nemám: Česká televise je pro mne instituce naprosto a dokonale irrelevantní, prostě je mimo můj svět, ergo, nezajímá mne, ani v dobrém, ani ve zlém.

Pokud dotaz směřuje k možnosti vyhnout se placení koncesionářských poplatků, mezi poplatníkem koncesionářských poplatků a poskytovatelem veřejnoprávní služby není vztah protiplnění, ergo, koncesionář nemá ničím zakotvené právo posuzovat ne/kvalitu plnění veřejnoprávní služby, neboť nejde o poskytování služby za protiplnění, eo ipso, koncesionář si Českou televisi neplatí. Vyplývá to z čl.20 – 23 Rozsudku prvého senátu Soudního dvora Evropského společenství, spisové značky C-11/15, z 22. června 2016.

Zdroj: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/PDF­/?uri=CELEX:62015CJ0­011

tadeas.klime

Filip84:
Protože každý člověk se rodí atheistou,
tj. stát by se staral o normální zdravý vývoj jednotlivce a společnosti.
Máme tady z cca 10tis náboženství a tisíce bohů. Pokud by čt chtěla mohla by zahltit celý svůj vysílací prostor jen povídáním o různých náboženství a bohu, proto je správná aby byla bez náboženství, pokud ovšem nepřevládá nějaké náboženství. Tj. čt by neměla propagovat žádné náboženství a většina lidí jsou atheisté, tj. v čt může být pouze athismus, žádné jiné náboženství tam nemá místo. Něco jiného je pokud by se nějakému náboženství podařilo dokázat svého boha, ale na důkazech náboženství založená nejsou …

Filip84

To, že se člověk „rodí atheistou“, je domněnka. Je to pravděpodobné, ale je to jenom thesis.