MonkeyKing

Je běžné použít v angličtině minulý čas, ačkoliv by tam správně patřil předminulý?

V knížce jsem se setkal s takovou pasáží, kdy vypravěč vzpomíná na na dětství, celá knížka je ovšem psána v minulém čase, takže by správně měl být předminulý čas, pokud je to zpětně do minulosti, nemám pravdu? Jenže v knážce byl pouze nový odstavec a minulý čas.
Je to běžná praxe?

Nejlepší odpověď
quentos

Jak „zpětně do minulosti“?
Předminulý čas se používá

  1. když jedna činnost v minulosti předchází jiné činnosti v minulosti
  2. když činnost v minulosti končí konkrétním okamžikem v minulosti
  3. při časové souslednosti (nepovinné)

Všechno výše uvedené však padá, pokud

  1. činnosti v minulosti probíhají těsně po sobě
  2. je u dřívější ze dvou uvedených činností v minulosti uveden časový údaj. A to i třeba tak vágní jako „v dětství“.

Pro konkrétnější odpověď bychom museli tu pasáž vidět.

Další odpovědi
anonym

Myslím si, že máte pravdu.

Angličtina má 12 časů, nevím jak hodně a jak správně se všechny využívaj. Z praxe ale vím, že lidi, co nemaj AJ jako svůj mateřskej jazyk, znaj mnoho věcí líp než běžnej rodilej mluvčí (their/there, where/were, your/you're), třeba mezi to patřej i časy.
Ale třeba se taky autor rozhodl, že to prostě napíše takhle a hotovo.