agentpv

Jaký je stručně rozdíl mezi slovy GARBAGE, RUBBISH, WASTE, LITTER a TRASH a který výraz nejčastěji používají Britové?

Nejlepší odpověď
quentos

Shrnuto je to dobře tady: https://english­.stackexchange­.com/question­s/272361/what-is-the-difference-between-trash-garbage-litter-rubbish-waste V zásadě jde o synonyma.

Z toho „nejbritštější“ je rubbish, „nejameričtější“ trash (v Americe se říká „take out trash“ – vynést odpadky)

Další odpovědi
Edison

ENJ fak teda moc neumím… spíš mizerně, ale dám ruku do ohně za to, že stejně, jako sysnonyma v CZJ maj barvu, tak stejně je tomu v ENJ. Ač definice mohou být naprosto stejné, tak pocitově to tu barvu mít může. To chce ale CIT pro jazyk spojený s národní mentalitou. Z toho pak vyplyne, proč se v jednom regionu spíše užívá jedno a v jiném něco jinýho. Pořád platí, že definice výrazu je zcela shodná. Jenže definice neumí popsat právě zabarvení a místní způsoby užívání.