agentpv

Jaký je rozdíl v použití těchto vazeb v Aj: ANYTHING ELSE / SOME OTHER(S)?

Nejlepší odpověď
quentos

„Anything else“:

  • v kladné větě: cokoliv jiného.
  • v otázce: (ještě) něco jiného? (často uslyšíme od prodavačů)
  • po záporu: (už) nic jiného

„Some other“:
nějaký jiný/další (něco), tj. VŽDY se musí pojit s podst. jménem, obvykle nepočitatelným (u počitatelných je běžnější „another“).
I don't like this coffee. Do you have some other (one)? (zde „some“ zavání významem „trochu“, třeba přijdu na lepší příklad).
I didn't do that. It must have been some other guy. Já jsem to neudělal. Musel to být ňákej jinej chlápek (jak už jsem říkal, v těchto případech je běžnější „another“; užití " some" však není chyba, zdůrazní se tím význam „NĚJAKÝ jiný)“.