agentpv

Jaký je rozdíl v AJ ve větách: At 6 pm John will be washing the dishes. At 6 pm John is going to be washing the dishes.?

Po minulé podobné otázce vím, že: At 6 pm John will be washing the dishes. = John bude právě v procesu umývání, ale co druhá věta? At 6 pm John is going to be washing the dishes. = jako že to má naplánové ? Díky

Odpovědi
quentos

První věta prakticky neříká nic o záměru či plánu.
Volně bych je v daném pořadí přeložil jako:
V šest večer bude John právě umývat nádobí. (tedy, jak říkáš, bude „v procesu umývání“). Kdežto druhá:
V šest večer John hodlá (má v plánu, chystá se) umývat nádobí. (všimni si užití toho vidu – nikoli „umýt“; nedokonavý vid krásně vyjádří tu průběhovost).