agentpv

Jaký je prosím rozdíl ve větách „I am going to the cinema tonight. + I will be going to the cinema tonight.“ ?

s WILL více zdůrazním co budu dělat večer ? (překlad: Dnes večer půjdu do kina)
Jde mi tu o pochopení budoucího času průběhového.

Nejlepší odpověď
quentos

V druhém případě zdůrazňuješ spíš tu cestu než kino. (Budu na cestě do kina. – tj. nezastihnete mě doma.) Budoucí průběhový čas odkazuje na KONKRÉTNÍ okamžik či úsek v budoucnosti.
autacek: právě že v tomhle případě o vazbu „be going to“ vůbec nejde.

Další odpovědi
Ametyst

První věta je dobrá. Druhá věta je špatně, má být I will go, ne „going“.

autacek

Zkus si nastudovat frázové spojení I'm going to a rozdíl ti bude jasný hned.

autacek

@quentos Ano, máš pravdu. Otázkou ovšem je, co chtěl vlastně vůbec tazatel sdělit, protože dotaz průběžně opravuje.

agentpv

Přidal jsem tam slovíčko BE = opravil jen jednou – víckrát to ani nejde.

agentpv

Ametyst: měla být I will be going… jde mi o pochopení budoucího času přůběhového + will.