Lukas27

Jaký je materiál je nejpevnější?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Před pár lety objevené „nukleární (nebo jaderné) těstoviny.“ Ale na Zemi nejsou.

Další odpovědi
dubraro

Je více druhů pevnosti – v tahu, v tlaku, v ohybu atd. V každém z nich je jiný materiál nejpevnější.

Kelt

Mnoho materiálu má uvedeny hodnoty např mez pevnosti a pod. Taky záleží jak působí síla, jak je velká a jak často. Třeba sklo je pevné, rozbiješ ho kladivem, ale taky sklenka praskne při určité frekvenci. Stejně tak most – vydrží několik set tun, ale pochodující vojáci ho zničí. Něco má velkou pevnost v tahu, něco nezničíš ani ohněm a silou. A Jaroslav Hudka zpívá – Co je nejpevnější – Ta člověčí víra.
(Napadl mne na to verš na víra, ale nebudu ho uvádět)

Postmaster

Na pevnost se používá nejvíce železo jsou zde i jiné pevnější materially ale jsou drahé.

Zdroj: https://video­.aktualne.cz/gra­fen-nejpevnejsi-znamy-material-na-svete/r~203e732­0978111e49f60002590604f2­e/

xiperio

Nevím co je nejpevnější ale lidská blbost je nezničitelná.
Bohužel.

Dochy

Zkus napsat co přesně potřebuješ. Běžně lze v tabulkách pro klasické materiály takové údaje jako pevnost v tahu, pevnost v tlaku, pevnost v ohybu, pevnost ve smyku… Částečně spolu ty hodnoty souvisí, ale jen částečně. Klidně můžeš mít materiál dokonalá v tlaku, ale na tah bude na h…

Rokio, tvrdost je něco zcela jiného.

Rokio

Diamant je nejtvrdší nerost. Má číslo deset v Moshově stupnici tvrdosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.