Cermak

Jaké vitamíny se řadí mezi nejúčinnější?

Nejlepší odpověď
nyjono

Nelogická otázka.
Záleží na mnoha faktorech.
Z čeho je vyrobený, jak je surovina zpracovaná, kdo, kdy a jak ho užívá atd.
Např. je obrovský rozdíl mezi rozpustným C ze sámošky a vitamínem C z přírodních zdrojů šetrně zpracovaným, který obsahuje množství bioflavonoidů.

Další odpovědi
Ametyst

Ty, které dokáže tělo nejlépe využít , to znamená vitamíny z přírody, z potravy. S mnoha syntetickými si tělo neporadí vůbec, protože jsou to izolované chemické látky. Pro jejich vstřebatelnost musí působit mnoho dalších látek. Jako se to právě děje v potravě.

Smack

Vitamín C.

da ny

Takto bych se neptala :)
Přírodní, ze stravy. Bohužel dnes zelenina a ovoce je pouhá vláknina.
Každý vitamín potřebuje nějaké „kamarády“, které mu pomohou k přisvojení,
doplnění.
Mně by zajímaly vitamíny a minerály (!), které obecně dnešní populaci
nejvíce chybí. Které poskytují určitou prevenci.
Nepořizovat bezhlavě neúčinné/málo účinné kombinace v lékárně,
které pak tělo neumí přisvojit (nebo je potřebná jejich denní konzumace).
Jedny z nejúčinnějších (při doplňování) jsou ty, které pomohou vylepšit zdravotní
stav člověka/vyléčit, protože tělo onemocnělo díky jejich deficitu.

Midoc

Všechny vitamíny jsou na něco dobré.
Kup si multivitamínové tablety, nebo jíst více ovoce a zeleniny.

JežíšKristus

“Céčko” v kapkách je nejlepší 🙂

Dochy

Co je podle Tebe „nejúčinnějsí“? Každý vitamín je na něco dobrý. A potřebujeme všechny.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

GabulkaA

Asi záleží na tom, co ti chybí, co je třeba doplnit. Já třeba beru Kačko https://www.wol­doshop.cz/vita­miny/woldoheal­th-vitamin-d3-k2-kapky-1000-i-u/. Je v kombinaci s Deckem, takže super :)