Která česká jména lze použít, abyste mohli novorozeněti říkat: Bárt, Líza, Houmr a Márč?

Bárt je asi zkráceně Bartoloměj?
Líza je asi zkráceně Elizabeta?
A Houmr a Marč, tak tam fakt ani nedokážu tipovat. :)

Nebo lze použít anglické jméno a jmenovat se třeba Homer Novák?

Jinak kdo to náhodou nepoznal, tak se jedná o jména rodiny z kresleného seriálu Simpsonovi.

Odpovědi
quentos

Homer samozřejmě vychází z jména antického spisovatele, u nás se používá s čárkou nad E a prý slaví svátek 22. 11. http://www.kalendar-online.cz/svatek-homer

Když si správně napíšete Márč – Marge, už vás možná trkne, že to asi bude domácky Margaret, tedy naše Margareta, která slaví svátek spolu s Markétou, tedy 13.7. http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/margareta-581/

Se zbylými dvěma jmény máte pravdu.

marci1

Bartoloměj a Elizabeta jsou jasní. Houmr by mohl být Horymír, Hubert a Márč by mohla být Markéta, Margareta, Marie, Marcela ap. 🙂

Hykam

Chudáci děti, když se na nich rodiče takto vyřádí.