bence.bolla

Jak vzniklo spojení „to se vr“?

Jeho významem je nejspíš „určitě, opravdu, to se ví“ a hojně se vyskytuje ve známém románu Karla Poláčka Bylo nás pět (1943).

Také by mě zajímalo, zda tento výraz znáte nebo i používáte, a pokud ano, ze kterého kraje pocházíte.

Odpovědi
elkon

Myslím, že lidová tvořivost. Kdysi jsem to také slyšel, ale je to hodně dlouho.

Kelt

Bylo to třeba v Rychlých šípech. Otázkou je, zda to byl přepis textu, nebo zda to mělo jinak znít.